Алчевськ


Віддано голосів:  17

Всього переглядів: 1392


АлчевськАлчевськ - місто обласного значення в Луганській області, розташоване в південно-східній частині України. Площа міста - 50 км2. Населення - 107 тис. осіб. Відстань до Києва - 750 км.

Історія міста

Алчевськ заснований в 1895 як робоче поселення біля залізничної станції Юр'ївка при будівництві Донецько-Юріївського металургійного заводу, засновником якого був відомий російський промисловець і підприємець А.Алчевський. У 1903 станція Юр'ївка, разом із заводським селищем, була перейменована в Алчевську. У 1931 селище отримує статус міста і назву Ворошиловськ, на честь відомого державного діяча К.Ворошилова, який починав тут свою трудову діяльність. З початком Великої Вітчизняної війни обладнання металургійного заводу та інших підприємств міста було евакуйовано на Урал, в Кузбас і Узбекистан. З липня 1942 по серпень 1943 Алчевськ був окупований німецько-фашистськими військами і отримав серйозні руйнування. З 1961 по 1991 місто носило назву Комунарськ. З 1991 місту повернуто історичну назву Алчевськ. Сьогодні Алчевськ - великий промисловий центр України з добре розвиненою інфраструктурою і багатими культурними традиціями.

Культура, музеї і театри Алчевська

Важливу роль у культурному житті міста відіграють численні музеї Алчевська, що містять унікальні матеріали і цікаві експозиції, що розповідають про історію розвитку міста і особливості природних пам'яток краю. Для гостей та жителів міста відкрито: Історичний музей міста Алчевська, Геолого-мінералогічний музей, Музей історії металургійного заводу, Музей історії коксохімічного заводу, Музей історії Донбаського державного технічного університету. В місті є кінотеатри, бібліотеки та розважальні комплекси. Масові міські культурні та громадські заходи проводяться в палаці культури Металургів, палаці культури Хіміків, у Центрі дитячої та юнацької творчості (палац культури Будівельників). Далеко за межами міста відомі колективи народної творчості Алчевськ: "Металург", "Імпульс", "Хор народної пісні", "Ансамбль народних інструментів" та ін.

Пам'ятки Алчевська

Алчевськ пізнаваний чудовими архітектурними ансамблями, широкими проспектами і площами, парковими зонами і зеленими насадженнями. Проспект В.Леніна зі збереженими будівлями в стилі "Ленінградської" архітектури сьогодні вважається одним найкрасивіших місць міста. Окрасою міста, що надає його вигляду особливу неповторність, і в свою чергу одним з улюблених місць відпочинку городян є красиві Лиманське ставки. Серед пам'яток монументальної архітектури Алчевська виділяються: Обеліск Перемоги, встановлений на честь 20-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні, Самохідна артилерійська установка СУ-100 на постаменті, розташована на площі імені 30-річчя Перемоги, Пам'ятник металургам, полеглим у боях на фронтах Великої Вітчизняної війни, Меморіал у сквері імені Ленінського комсомолу, Пам'ятник засновнику міста А.Алчевському, Пам'ятники В.Леніну, П.Гмирі та ін. Однією з головних визначних пам'яток Алчевська, яка стала візитною карткою міста є церква Георгія Побідоносця (2001), розташована в мальовничому місці на березі ставка. Серед пам'яток церковної архітектури міста варто також відзначити найстаріший Свято-Миколаївський кафедральний собор (1910) - архітектурний пам'ятник ХІХ ст., церква Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, Покровську церкву. До пам'яток Алчевська можна віднести знаменитий Парк культури і відпочинку імені Перемоги, будівля головного корпусу Донбаського державного технічного університету, кольоро-світловий фонтан біля палацу культури Хіміків та ін. Недалеко від міста розташоване вражаюче своїми розмірами Ісаківське водосховище - одне з улюблених місць відпочинку жителів Алчевська.

Готелі Алчевська

Для гостей міста відкриті готелі: Ювілейна, Сталь, Спорт, Металург, Антрацит та ін.

Інші статті: Біла Церква пам'ятки,
Бердянськ пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить