Біла Церква


Віддано голосів:  141

Всього переглядів: 6085


Біла ЦеркваБіла Церква - місто в Київській області України, адміністративний центр Білоцерківського району, розташоване на берегах річки Рось. Площа міста - 51,8 км2. Населення - 209 тис. осіб. Відстань до Києва - 84 км.

Історія міста

Місто засноване в 1032 як фортеця київським князем Ярославом Мудрим і спочатку називався Юр'єв (від православного імені Ярослава Мудрого - Юрій). У 1240 під час монголо-татарської навали Юр'єв був знищений, від міста залишилися тільки руїни напівзруйнованого собору, біля якого знову було відновлено місто з назвою Біла Церква. З 1363 місто разом з Київським князівством був приєднаний до Литви, в 1569 Біла Церква увійшла до складу Речі Посполитої. З 1660 місто кілька разів поперемінно переходило у володіння Польщі та Росії. У 1793 Біла Церква остаточно стає частиною Російської імперії. У роки Другої світової війни з липня 1941 по січень 1944 місто перебувало в окупації німецько-фашистських військ і був майже повністю зруйнований. Після закінчення Другої світової війни місто було заново Відновлене, ставши великим центром машинобудування та будівельної промисловості. Сьогодні Біла Церква - важливий промисловий і культурний центр України, з добре розвиненою туристичною галуззю.

Культура, музеї і театри Білої Церкви

Однією з головних культурних пам'яток Білої Церкви є театри і музеї міста. Білоцерківський краєзнавчий музей, діє з 1924 року і є одним з найстаріших національних музеїв, представляє унікальні експозиції та цікаві факти з історії краю та міста. Гостям і жителям міста буде цікавий Музей Космонавтики, що носить ім'я першого українського льотчика-космонавта П.Поповича. Велике значення в культурному житті міста має музично-драматичний театр ім. П.Саксаганського, Будинок органної та камерної музики. Серед закладів культури Білої Церкви варто відзначити центр творчості "Соняшник", дитячу танцювальну студію "Рябинушка", будинок художньої творчості, Будинок юних техніків, палаци культури. У місті діють колективи народної самодіяльності, беруть участь у різних регіональних фестивалях та конкурсах, серед них - ансамбль танцю "Рось", дитячий танцювальний колектив "Щасливе дитинство", чоловіча хорова капела, Муніципальний духовий оркестр та ін. У Білої Церкви щорічно проводяться творчі фестивалі, які викликають великий інтерес як у городян, так і гостей міста: "Веселка над Россю", "Золота осінь", "Різдвяні зорі".

Пам'ятки Білої Церкви

Одне з давніх міст України Біла Церква відоме, перш за все, унікальною церковною архітектурою, що збереглися соборами і церквами. В центральній частині міста розташовані основні визначні пам'ятки Білої Церкви - Свято-Преображенський кафедральний собор (1839), що вражає легкістю і легкістю архітектурних форм, Миколаївська Церква (1706), заснована самим гетьманом Мазепою. Серед архітектурних пам'яток Білої Церкви варто відзначити знаменитий Костел святого Іоанна Хрестителя (1812), розташований на Замковій горі, на місці княжого дитинця, де колись стояла "біла церква", що дала назву місту. Костел володіє унікальною акустикою, завдяки чому здобув світову популярність, в даний час в будівлі розташований обласний зал камерної та органної музики, в якому проходять органні концерти виконавців з усіх куточків світу. Не можна обійти увагою і Церква святої Марії-Магдалини (1843), зведену за межами історичного центру міста. До пам'яток Білої Церкви, безсумнівно, можна віднести мальовничий Ансамбль споруд поштової станції (1825) на Олександрійському бульварі, старовинні Склади Браницьких (кінець XVIII ст.), що є одним з найвидатніших зразків промислової архітектури України, унікальні Торгові ряди (БРУМ) 1809-1814 рр., Будинок Дворянських зборів (початок XIX ст.), Зимовий палац Браницьких (1796). Найголовнішою пам'яткою і візитною карткою Білої Церкви є всесвітньо відомий дендропарк "Олександрія" - дивовижний за красою зразок садово-паркового мистецтва (XVIII-XIX ст.), основу якого складають рослини, архітектурні споруди, скульптури, водна гладь річки Рось і ставків. Неповторну красу парку, площа якого становить близько 200 га, надають каскади ставків з джерельною водою, фонтани, водоспади, мости та архітектурні будови: "Руїни", акустична колонада "Луна", колона Смутку", павільйон "Ротонда", "Китайський місток", "Китайська альтанка", "Червоний будиночок", Танцювальний павільйон. Про красу, самобутність і неповторну красу дендропарку "Олександрія" можна розповідати нескінченно, але краще все це побачити на власні очі. Тут же в Білої Церкви розташований санаторій "Росава", що знаходиться в мальовничому куточку на краю лісу біля берегів Росі, поруч з дендропарком "Олександрія". Біла Церква залучає всіх своєю унікальною архітектурою, мальовничою природою, гостинністю і чудовими історіями.

Готелі Білої Церкви

Для гостей міста відкриті готелі: Центральна, Рось, Київ, Соборний готель, Кларк, Візит, Поліс, Гостинний Двір, Диліжанс та ін.

Інші статті: Бердянськ пам'ятки,
Вінниця пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить