Бердянськ


Віддано голосів:  750

Всього переглядів: 4574


БердянськБердянськ - місто в Запорізькій області України, адміністративний центр Бердянського району, розташоване на східному березі Бердянської затоки Азовського моря. Площа міста - 80 км2. Населення - 111 тис. осіб. Відстань до Києва - 716 км.

Історія міста

Бердянськ заснований в 1827 як поселення при будівництві Пристані на березі Бердянської затоки Азовського моря, спочатку носил назву Берди. У 1841 поселення отримало статус міста і назву Бердянск. У 1939 Бердянськ був перейменований в місто Осипенко, в честь відомої льотчиці П.Осипенко, і увійшов до складу новоствореної Запорізької області. Під час Другої світової війни з жовтня 1941 по вересень 1943 місто було окуповане німецькими військами і частково зруйнований. У 1959 місту було повернуто історичне ім'я Бердянск. Сьогодні Бердянськ-морський і грязелікувальний курорт державного значення, що розвивається туристичний, промисловий і економічний центр країни.

Культура, музеї і театри Бердянська

До культурних пам'яток Бердянська відносяться численні музеї міста. Унікальна скарбниця історії краю - Бердянський краєзнавчий музей, діє з 1929 року, в якому зібрані багаті експозиції, що відображають різні епохи життя міста та його відомих мешканців. Крім краєзнавчого музею, унікальні історичні експонати представлені ще в трьох його філіях - меморіальний будинок-музей П.Шмідта, відомий колекціями історичних та археологічних предметів під відкритим небом, музей "Подвиг", де розгорнуто експозиції, що розповідають про Великої Вітчизняної війні, і музей історії Бердянська з постійними виставками, присвяченими відомим землякам - поетам, письменникам, етнографам. В художньому музеї їм. І.Бродського зібрані унікальні колекції творів російського образотворчого мистецтва, помітне місце в музеї посідають твори художників-передвижників: І.Крамського, І.Рєпіна, К.Савицького, І.Левітана, А.Саврасова. У місті діють численні Палаци і будинки культури, міський палац культури, "Курорт", "Маяк", "Нафтохімік", "Софіт", "Будівельник", для відвідування відкриті зоопарк, аквапарк, дельфінарій, тераріум. Місто привабливе для туристів своїм насиченим культурним життям. Гордістю Бердянська є фестивалі і свята, які не припиняються цілий рік. Це Бердянський міжнародний кінофестиваль "Бригантина", всеукраїнські фестивалі журналістів, джаз-фестиваль, щорічний фестиваль дитячої естрадної творчості "Топ-топ", фестиваль молодих естрадних виконавців "Зорепад", фестиваль духовної музики та національних культур, карнавальне шоу до Дня сміху і телевізійний фестиваль "Азовські вітрила".

Пам'ятки Бердянська

До основних визначних пам'яток Бердянська безсумнівно відноситься унікальна набережна і центральна частина міста. Вже давно впізнаваним символом міста вважається прекрасна білосніжна альтанка з золотистим куполом, яка стала окрасою набережної і улюбленим місцем відпочинку не лише для місцевих жителів, але і для гостей міста. Цікавий і центральний проспект міста, щорічно в місті з'являються нові оригінальні пам'ятники і зразки міської скульптури: пам'ятник "Діти лейтенанта Шмідта", пам'ятник Бендеру і Балаганову, пам'ятник "Сантехніка" на центральній площі, єдиний у світі пам'ятник азовського "Бичку-годувальнику", пам'ятник "Щасливе дитинство", "Крісло виконання бажань". Пам'ятники монументального мистецтва представлені меморіалом" Вічний вогонь", пам'ятником першій Бердянській раді більшовиків, пам'ятниками О.Пушкіну, П.Шмідту, В.Леніну, П.Осипенко, графу М.Воронцову та ін. Серед пам'ятників церковної архітектури Бердянська слід відзначити кафедральний собор на честь Різдва Христового, церкву Святої Трійці, церкву Пантелеймона Цілителя, греко-католицький костел, мечеть. Ще одна визначна пам'ятка Бердянська - морський порт, нижній і верхній маяки. Унікальні природно-кліматичні умови вплинули на розвиток міста Бердянська як курорту. Основна визначна пам'ятка відпочинку в Бердянську - це тепле море і перлина Бердянська - Бердянська коса, що представляє собою величезний 17-кілометровий пляж, який йде у відкрите море. Тут розташована велика кількість санаторіїв, баз відпочинку та дитячих оздоровчих таборів. Багатьох приваблює Азовське море, підземні мінеральні води і лікувальні грязі, які не поступаються за своїми якостями знаменитим грязям Мертвого моря. Відпочинок в Бердянську привабливий і для любителів подорожей. Тут організовуються автобусні екскурсії по місту та пам'яткам передмістя, прогулянки по морю на катерах і парусника.

Готелі Бердянська

Для гостей міста відкриті готелі: Артурс Бердянськ Курорт, Ніка, Юсан, Бердянськ, Азов, Парус, Шико, Савой, Орле, елітний відпочинок, Жасмин та ін.

Інші статті: Вінниця пам'ятки,
Горлівка пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить