Бровари


Віддано голосів:  24

Всього переглядів: 3867


БровариБровари - місто обласного значення в Київській області України, адміністративний центр Броварського району. Площа міста - 34 км2. Населення - 107 тис. осіб. Відстань до Києва - 25 км.

Історія міста

Офіційною датою заснування міста вважається 1630 рік. Під час російсько-польської війни місто кілька разів піддавалося великим спустошенням, в 1658 його зруйнували татари, в 1659 місто постраждало під час боїв між польськими і російськими військами. З 1680, після закінчення визвольної війни, Бровари з навколишніми землями стали власністю Києво-Печерської лаври. У 1786 Бровари увійшли до складу Київського намісництва, з 1802 стали волосним центром Остерського повіту Чернігівської губернії. В роки громадянської війни, у 1917-1919 рр. влада в місті неодноразово переходила від однієї політичної сили до іншої, в кінці 1919 в Броварах остаточно встановилася Радянська влада. У 1923 Бровари стали адміністративним центром новоствореного Броварського району. Під час Другої світової війни з вересня 1941 по вересень 1943 місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримав серйозні руйнування. Із закінченням війни почалося відродження і розвиток Броварів. У 1956 Бровари отримали статус міста, з 1972 - стали містом обласного підпорядкування. Сьогодні Бровари - важливий економічний і промисловий центр Київської області України.

Культура, музеї і театри Броварів

Важливе місце в культурному житті міста займають пам'ятні місця та музеї Броварів, де збереглися унікальні історичні матеріали та експонати, що розповідають про важливі події розвитку міста з моменту його заснування до наших днів. Особливе місце займає Броварський краєзнавчий музей, в експозиції якого представлені колекції, що розповідають про унікальну природу краю, його історії та етнографії. В історико-археологічної колекції збережені експонати та документальні свідоцтва про часи антикріпосницького селянського руху Київської козаччини, і про перебування на Броварщині поета Т. Шевченка. Серед подій XX ст. детально висвітлюється визвольна боротьба українців з 1917 до кінця Другої світової війни. Окремі експозиції присвячені періоду колективізації, Голодомору 30-х років, роботі видатного педагога А.Макаренка в Броварській дитячій трудовій колонії. У Броварському краєзнавчому музеї представлені твори образотворчого мистецтва, роботи місцевих художників, макети діючих і зруйнованих броварських храмів. У Броварах діють міські палаци і будинки культури, які є місцем творчої діяльності театральних студій та колективів художньої самодіяльності, а також місцем проведення масових міських культурних і громадських заходів.

Пам'ятки Броварів

Майже чотирьохсотрічна історія міста знайшла відображення в історичних та архітектурних пам'ятках, що зберегли пам'ять про багатьох відомих подіях, які відіграли важливу роль у долі країни. До пізнаваним пам'яток Броварів належать старовинні історичні споруди та пам'ятники церковної архітектури, серед яких виділяються: Церква Святої Трійці, Собор святих апостолів Петра і Павла, Церква Покрови Пресвятої Богородиці, Храм святого апостола Іоанна Богослова, Церква Георгія Побідоносця та ін. В образі міста гармонійно поєднуються сучасні житлові комплекси, красиві храми, невеликі озера і упорядковані парки. У Броварах розташовані пам'ятники монументальної архітектури і скульптурні композиції, присвячених різним історичним подіям, найбільш відомими з яких є: Пам'ятник Т.Шевченку і пам'ятний знак на честь зупинки процесії перепоховання великого українського поета; Авіапам'ятник у вигляді злітаючого літака МіГ-15 на честь 30-річчя визволення міста і в пам'ять воїнів Другої авіаційної армії, частини якої базувалися на Броварському аеродромі; Пам'ятні знаки воїнам-землякам, загиблим в роки війни; Пам'ятник героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС та ін. В місті знаходяться численні культурно-розважальні заклади, що пропонують широкі можливості для відпочинку, серед яких: аквапарк "Термінал" - єдиний в Україні аквапарк; широко відомий і найбільший у країні спортивно-стрілецький комплекс "Сапсан" площею 26 гектарів, де можна постріляти з різних видів зброї, навчитися навичкам верхової їзди та водіння військової техніки; мотузковий парк "Seiklar" з різноманітними маршрутами для дорослих і дітей. Однієї з міських визначних пам'яток і улюблених місць відпочинку городян є парк "Перемога", на величезній території якого розташовані: багаторівневе озеро, міст закоханих, фонтани, ряд пам'ятників, скульптур, атракціони і штучних пагорби, з яких відкриваються прекрасні панорамні види міста Бровари.

Готелі Броварів

Для гостей міста відкриті готелі: Петровський Бровар, Landhaus, Grand Sport, Чарівна Тайстра, Veles, Веста, Віденський, Круїз, Термінал, Райський Дворик та ін.

Інші статті: Алчевськ пам'ятки,
Біла Церква пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить