Чернівці


Віддано голосів:  67

Всього переглядів: 5411


ЧернівціЧернівці - місто на південному заході України, адміністративний центр Чернівецької області, розташоване в Прикарпатті на правому березі річки Прут. Площа міста - 153 км2. Населення - 266 тис. осіб. Відстань до Києва - 498 км.

Історія міста

Офіційною датою заснування міста вважається 1408 рік, згідно з першими письмовими згадками про нього, як про укріплене поселення Молдавського князівства. У 1457 Чернівці стали центром волості, з 1490 - отримали статус міста. У 1538 місто у складі Молдавського князівства потрапило під протекторат Османської імперії. Згодом місто спустошувалося під час воєн Молдови з Польщею, турками і татарами. Після російсько-турецької війни 1768-1774 рр. Чернівці та вся Буковина увійшли до складу Австро-Угорської імперії. У 1786 Чернівці стають центром Буковинського округу, з 1849 - столицею автономного коронованого краю Буковини. Після Першої світової війни, з початком розвалу Австро-Угорської імперії, в 1918 Чернівці були окуповані румунською армією, і з усією територією Буковини увійшли до складу Румунії. У 1940 відповідно до пакту Молотова-Ріббентропа Північна Буковина з Чернівцями відійшла від Румунії до Радянської України, Чернівці стали адміністративним центром новоствореної Чернівецької області у складі Української РСР. Під час Другої світової війни, з липня 1941 по березень 1944, місто було окуповане румунськими військами і адміністративно входило до складу Румунії. У повоєнні роки місто повернулося до складу Української РСР. З 1991 Чернівці у складі незалежної України. Сьогодні Чернівці - важливе промислове місто південно-західної частини України з розвиненою соціально-культурною інфраструктурою.

Культура, музеї та театри Чернівців

Культурні традиції та історичні події життя міста знайшли відображення в експозиціях міських музеїв. Велике зібрання матеріалів та артефактів історії та культури Чернівецької області зібрано у Чернівецькому краєзнавчому музеї, включаючи колекції стародрукованих книг, етнографічних матеріалів, нумізматики та пам'яток археології. Одним із центрів відродження культури Буковини є Чернівецький художній музей, в експозиціях якого представлені рідкісні полотна буковинських художників XVIII-XX ст., колекції унікальних буковинських народних образів та ікон на склі XIX-XX ст., буковинських народних килимів, буковинських та гуцульських писанок. Особливий інтерес представляє Музей народної архітектури та побуту - архітектурно-ландшафтний комплекс, де під відкритим небом відтворено старовинне буковинське село, що налічує близько 35 споруд XVIII-XX ст., перевезених з різних куточків області та реконструйованих у первісному вигляді з відповідним природним оточенням: селянські садиби, млини-вітряки, кузня, корчма, сільська управа, церква з дзвіницею та ін. Також у Чернівцях можна відвідати: Літературно-меморіальний музей О.Кобилянської, Меморіальний музей основоположника української естрадної пісні В.Івасюка, Музей історії та культури євреїв Буковини, Музей буковинської діаспори, Літературно-меморіальний музей Ю.Федьковича, Музей авіації та космонавтики та Музей-аптеку, що уособлює особливості розвитку фармацевтичної справи на Буковині. Театральне життя у Чернівцях представлене розмаїттям постановок та творчих рішень театральних колективів, включаючи: Чернівецький музично-драматичний театр ім. О.Кобилянської, Чернівецький обласний театр ляльок та Чернівецьку обласну філармонію, що є місцем проведення різноманітних концертних виступів та творчих музичних фестивалів.

Пам'ятки Чернівців

Чернівці - одне з найпрекрасніших і впізнаваних міст України, яке справедливо вважається перлиною старовинної архітектури. В історичній частині міста розташовано понад 600 пам'яток архітектури, багато з яких мають загальнонаціональне значення. Серцем міста є Центральна площа, в минулому площа Ринок, архітектурний ансамбль якої сформувався в XVIII-XIX ст. Тут розташована одна з найкрасивіших споруд у Чернівцях - Міська ратуша (1847) з двоярусною 50 метровою вежею, з оглядового майданчика якої відкривається прекрасна панорама на старовинні Чернівці і долину річки Прут. Розташована поруч з ратушею імпозантна будівля дирекції Буковинської ощадної каси (1901), в якій сьогодні знаходиться Художній музей, вважається однією з найбільш вишуканих архітектурних пам'яток у Східній Європі. Архітектурна спадщина міста уособлює комплекс історичних будівель, розташованих уздовж Театральної площі, що включають: будівлю Чернівецького музично-драматичного театру ім. О.Кобилянської (1905); будівля колишнього Єврейського народного дому (1908), нині обласний Палац культури; будівля колишньої Торгово-промислової палати (1910), нині головний корпус Чернівецького медичного університету; будівля колишнього Румунського народного дому (1939) та ін. Серед пам'яток зодчества Чернівців особливе місце займає архітектурний ансамбль колишньої Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації (1882), де зараз знаходиться Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича. Архітектурна композиція Резиденції митрополитів складається з трьох монументальних споруд: головного корпусу, духовної семінарії разом з церквою Трьох Святителів, пресвітерія і включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однією з впізнаваних і незвичайних пам'яток Чернівців є Свято-Миколаївський собор (1939), що привертає увагу незвичайною формою малих куполів і вузьких похилих вікон, що сприяють створенню неординарного ефекту. Серед пам'яток культової архітектури слід також відзначити: Свято-Духівський кафедральний собор (1864), Єзуїтський костел Святого Серця Ісуса (1894), старовинну дерев'яну Миколаївську церкву (1607), Вірменську католицьку церкву на честь Святих апостолів Петра і Павла (1875), Греко-католицький Успенський собор (1821), церкву святої Параскеви (1862), базиліку Воздвиження Всечесного Хреста (1814) та ін. У число улюблених місць відпочинку городян і гостей міста входять: природна пам'ятка Чернівців - Гора Цецино, що включає ландшафтний парк і спортивно-оздоровчий комплекс; справжня гордість міста - Ботанічний сад Чернівців, закладений у 1877 за часів Австро-Угорської імперії; Центральний парк культури і відпочинку ім. Т.Шевченка, що є цінною пам'яткою садово-паркового мистецтва обласного значення та ін.

Готелі Чернівців

Для гостей міста відкриті готелі: Черемош, Турист, Буковина, Преміум, Буковинська зірка, Арбат, Київ, Georg Palace, Кайзер, Магнат, AMM House, Алюр Інн, Верховина, Корал, Леотон, Прем'єр клуб, Панський двір, Андинна, Анжеліка, Спорт, Люкс та ін.

Інші статті: Ізмаїл пам'ятки,
Шостка пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить