Дніпро


Віддано голосів:  59

Всього переглядів: 8247


ДніпроДніпро - адміністративний центр Дніпропетровської області України, розташований на берегах річки Дніпро. Площа міста - 405 км2. Населення - 981 тис. осіб. Відстань до Києва - 446 км.

Історія міста

Місто засноване в 1776 за указом Катерини II як губернський центр Азовської губернії, отримавши первинну назву Катеринослав. У 1787 Катеринослав набув статусу міста, а його місце розташування було перенесено від річки Кільчень на береги Дніпра. У 1796 місто Катеринослав був перейменований в Новоросійськ, проте в 1802 місту було повернуто стару назву. У період громадянської війни місто не раз ставало ареною боїв, в 1920 в Катеринославі остаточно встановилася Радянська влада. У 1926 місто було перейменовано і отримало назву - Дніпропетровськ, на честь партійного та державного діяча Г.Петровського. У роки Другої світової війни з серпня 1941 по жовтень 1943 місто було окуповане німецько-фашистськими військами і зазнав серйозних руйнувань. Після закінчення війни Дніпропетровськ був відновлений і отримав подальший розвиток. У 2016 місто перейменоване з Дніпропетровська в Дніпро. Сьогодні Дніпро - один з найбільших промислових, економічних і транспортних центрів, центр металургії, аерокосмічного і ракетобудування.

Культура, музеї та театри Дніпра

Важливими культурними пам'ятками Дніпра вважаються театри і музеї міста. У Дніпрі діє велика кількість різних музеїв, які мають у своєму розпорядженні унікальні музейні колекції. Дніпропетровський історичний музей імені академіка Д.Яворницького, заснований в 1849, - один з найбільших музеїв України, справжня скарбниця історичних і природних пам'яток місцевого краю та світової культури. У фондах музею представлені реліквії запорізького козацтва, стародруки ХVI-ХVII ст., кам'яні половецькі "баби", фарфор, меблі, зброя та багато інших предметів історії та культури. На базі Дніпропетровського історичного музею ім. Д.Яворницького діє музей "Літературне Придніпров'я", зібрання якого включають рукописи художніх творів, книги, документи, фотографії, особисті речі видатних письменників. Заслуговують уваги колекції Дніпропетровського художнього музею, що складаються з унікальних творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-прикладного вітчизняного та західноєвропейського мистецтва. Також для відвідувачів відкриті: єдиний в Україні музей ракетно-космічної техніки - Дніпропетровський Аерокосмічний музей НЦАОМ ім. А.Макарова, Меморіальний будинок-музей академіка Д.Яворницького, Меморіальний будинок-музей И.Бабушкіна, Музей історії розвитку фінансової системи Дніпропетровської області, Музей монет України, Народний меморіальний будинок-музей ім. Г.Петровського, Музей історії комсомолу ім. А.Матросова, діорама "Битва за Дніпро" , будинок музей Є.Блаватської та iн. Дніпро - місто багатих театральних і культурних традицій, його театри - одні з найвідоміших не тільки в Україні, а й за її межами. В даний час в місті діють: Дніпропетровський драматичний театр ім. Т.Шевченко, Дніпропетровський державний академічний театр опери та балету, академічний театр російської драми ім. М.Горького, молодіжні театри "Камерна сцена", "Віримо!", Дніпропетровський обласний театр актора і ляльки, Будинок органної та камерної музики, Дитячий музичний театр "Золотий ключик", Дніпропетровська філармонія.

Пам'ятки Дніпра

Дніпро - місто з багатовіковою історією, що зберегло безліч історичних споруд різних архітектурних стилів. Частиною історико-архітектурного міського паркового комплексу є Жовтнева площа, де розташовані головні культурні і меморіальні споруди Дніпра. Однією з таких впізнаваних пам'яток є Преображенський кафедральний собор (1835) - видатний пам'ятник церковної архітектури, заснований за участю Катерини II. Серед храмових комплексів Дніпра варто відзначити Тихвинський жіночий монастир (1869), Свято-Троїцький кафедральний собор (1791), Миколаївську церкву (1804), Хрестовоздвиженська церква (1803), Благовіщенську церкву (1896), Успенську церкву (1899), Храмовий комплекс Іверської ікони Божої Матері, Римо-католицький костел святого Йосипа, Синагогу "Золота роза" (1852) та ін. Однією з унікальних пам'яток Дніпра є найбільша в Україні колекція древніх кам'яних статуй - скіфських "кам'яних баб", розташована біля стін історичного музею та вражаюча своїм культурним та історичним різноманіттям. У Дніпрі знаходиться велика кількість меморіальних споруд, присвячених Великій Вітчизняній війні. Тут відкрита музей-діорама "Битва за Дніпро" , найбільша в Україні і одна з найбільших у світі, що є центром величезного меморіального комплексу, присвяченого подіям Великої Вітчизняної війни. Одним з головних символів міста є Монумент Слави воїнам-партизанам і підпільникам, які загинули у Великій Вітчизняній війні, біля підніжжя якого завжди горить вічний вогонь в пам'ять про подвиги радянських солдатів. Серед пам'ятників монументального мистецтва слід також відзначити: меморіальний комплекс "Безіменна висота", алею визволителів, пам'ятники В.Леніну, С.Кірову, Г.Петровському, А.Матросову, М.Ломоносову, Д.Яворницькому, О.Пушкіну, А.Войцеховичу, І.Бабушкіну, пам'ятник Артему та ін. Окремої уваги заслуговує Дніпропетровська набережна імені В.Леніна - найдовша набережна в Європі, що простягнулася більш ніж на 23 км уздовж правого берега Дніпра. На набережній споруджені спеціальні оглядові майданчики і амфітеатр, звідки відкривається прекрасний вид на Дніпро, а її головною прикрасою є плаваючий світломузичний фонтан "Білий лебідь", висота якої може досягати 50 метрів. Не останнє місце в списку пам'яток Дніпропетровська займають: літній театр на воді в парку імені Л.Глоби, Монастирський острів, Алея закоханих, дитяча залізниця, планетарій, цирк.

Готелі Дніпра

Для гостей міста відкриті готелі: Аксельхоф Бутік Готель, Гранд Готель Україна, Бартоломео, Катеринославська, SunRay, Академія, Menorah Hotel, Бон Готель, Гудзон, Європейський Гранд Готель, Парк-готель, Reikartz Дніпропетровськ, Дворянська, Едбург, Хутір, Діана, Дніпропетровськ, Смарт Готель, Венеція та ін

Інші статті: Донецьк пам'ятки,
Бердичів пам'ятки

 

Коментарі

 
Palma +2 14-02-2022, 11:31

Цитировать
 

Додати коментар


Защитный код
Обновить