Горлівка


Віддано голосів:  19

Всього переглядів: 2054


ГорлівкаГорлівка - місто обласного значення в Донецькій області України, розташоване на західних відрогах Донецького кряжу. Площа міста - 422 км2. Населення - 244 тис. осіб. Відстань до Києва - 776 км.

Історія міста

Місто засноване в 1779 як поселення запорізьких козаків для зміцнення кордонів Російської імперії. У другій половині XVIII ст. окремі поселення на території сучасної Горлівки перетворилися на численні села Зайцево, Государів Байрак, Залізне. На початку XIX ст. з відкриттям багатих покладів вугілля і початком будівництва Курсько-Харківсько-Азовської залізниці тут було засновано селище гірників і залізнична станція Корсунь, яка отримала в 1869 назва Горлівка на честь засновника, гірничого інженера і підприємця П.Горлова. Зростання гірничої промисловості дав сильний поштовх до подальшого розвитку Горлівки, яка в 1932 отримала статус міста. У роки Другої світової війни з жовтня 1941 по вересень 1943 місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримав серйозні руйнування. Після звільнення Горлівки почалося її відновлення і розвиток промислових підприємств міста. Сьогодні Горлівка - великий промисловий центр України з добре розвиненою соціально-культурною інфраструктурою.

Культура, музеї та театри Горлівки

Про культурні традиції та історію життя міста розповідають його численні музеї. Широку популярність отримав Горлівський художній музей - один з перших художніх музеїв Донбасу, колекції якого налічують близько трьох тисяч творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-образотворчого мистецтва. У художньому музеї експонується найбільша в Україні колекція робіт художника М.Реріха. Не менш цікавий і музей історії Горлівки, що містить величезну кількість експонатів і виставкових розділів, що розповідають про сторінки історії міста з моменту його заснування, а також про найбільш відомих представників Горлівки. Унікальним у своєму роді є Горлівський музей мініатюрної книги ім. В.Разумова - єдиний державний музей мініатюрної книги в СНД, колекція якого містить близько 9000 мініатюрних і мікрокниг, рукописних і видані друкарським способом, з 57 країн світу. Також варто відзначити музей українського поета і правозахисника В.Стуса, музей космонавтів Волкових, розташовані на території Горлівки. Театральне життя міста представлена постановками Горлівського міського народного театру "Юність", репертуар якого включає як вистави для дітей, так і постановки класичних драматичних творів російських та українських авторів. В місті працюють Горлівський народний театр ляльок і Горлівський міський театр танцю, на сьогоднішній день, є одним з найкращих танцювальних колективів України, виступи якого відомі як в межах України, так і за кордоном.

Пам'ятки Горлівки

Впізнаваними пам'ятками Горлівки вважаються старовинні історичні споруди та пам'ятники церковної архітектури, серед яких виділяється Свято-Миколаївський кафедральний собор (1905), де в даний час відбуваються богослужіння, працює недільна школа для дітей і дорослих. З новостворених церковних споруд слід відзначити Храм Спаса Нерукотворного (2008) і церкву Різдва Пресвятої Богородиці (2009). У Горлівці встановлено велику кількість пам'яток монументальної архітектури, присвячених різним історичним подіям, найбільш відомим з яких є 16-метровий бронзовий монумент героям Горлівського збройного повстання 1905 р. У місті розташовані: пам'ятник засновнику Горлівки - гірничому інженеру П.Горлову, пам'ятники В.Леніну, С.Кірову, С.Орджонікідзе, пам'ятник загиблим воїнам-землякам у Великій Вітчизняній війні, а також перший в світі пам'ятник робітнику Н.Ізотову, відомому як засновнику "изотовского руху" за підвищення продуктивності праці з видобутку вугілля. До історичних пам'яток Горлівки відноситься і сквер Радянської Армії з монументом - танк Т-34, встановленим над братською могилою загиблих танкістів. Крім міських визначних пам'яток Горлівська земля багата своїми природними місцями, які, безсумнівно, варто відвідати кожному. По її території протікає 29 річок, тут беруть свої витоки річки Лугань, Корсунь і Бахмут. Однією з природних пам'яток Горлівки є лісовий заказник урочище Софіївське, відоме своїми дубово-ясеневими і кленовими насадженнями.

Готелі Горлівки

Для гостей міста відкриті готелі: Батьківщина, Україна, Еллада, Гостинний двір, Юмакс, Стирол, Рожевий фламінго та ін

Інші статті: Кам'янське пам'ятки,
Дніпро пам'ятки

 

Коментарі

 
МИШКА ФРЕДЕ 0 17-01-2022, 14:48

Цитировать
 

Додати коментар


Защитный код
Обновить