Кам'янець-Подільський


Віддано голосів:  1845

Всього переглядів: 21715


Кам'янець-ПодільськийКам'янець-Подільський - місто в Хмельницькій області України, адміністративний центр Кам'янець-Подільського району, розташоване на берегах річки Смотрич. Площа міста - 27,9 км2. Населення - 99 тис. осіб. Відстань до Києва - 345 км.

Історія міста

Роком заснування міста вважається 1062, коли на його місці було засновано перше поселення. Наприкінці XII ст. місто увійшло до складу Галицько-Волинського князівства. У 1240 місто серйозно постраждало в ході монголо-татарської навали. Надалі, Поділля увійшло до складу Золотої Орди. У 1362 місто було захоплене литовськими військами і перейшло в підпорядкування Великого князівства Литовського. У 1374 після проголошення Магдебурзького права, місто стає центром Поділля. У 1463 Кам'янець-Подільський був приєднаний до Польського королівства. У 1672 Поділля було окуповане, а місто після тривалої облоги було здане турецькому війську Османської імперії. У 1699 місто було повернуто Речі Посполитій. У 1793 після другого поділу Речі Посполитої, Кам'янець-Подільський разом з усією Правобережною Україною відійшов до Російської імперії. З 1795 місто стає центром Подільського намісництва, з 1797 - Подільської губернії. З 1937 по 1941-обласний центр Кам'янець-Подільської області. З червня 1941 по березень 1944 місто було окуповане німецькими військами і частково зруйноване. У 1954 Кам'янець-Подільська область була перейменована на Хмельницьку. З 1991 року Кам'янець-Подільський - у складі України. Сьогодні Кам'янець-Подільський - одне із значущих культурно-історичних місць у західній частині України.

Культура, музеї та театри Кам'янця-Подільського

Кам'янець-Подільський - одне з найдавніших міст України, тут розташований архітектурно-історичний заповідник, який сьогодні входить до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Кам'янець-Подільський музей-заповідник являє собою площу в 121 тисячу квадратних метрів, на якій зосереджено близько 200 пам'яток історії. Територія заповідника разом з Каньйоном є унікальним ландшафтним утворенням і носить статус пам'ятки природи загальнодержавного значення, який входить до складу Національного природного парку "Подільські Товтри". До об'єктів музею належить Стара фортеця, ратуша, картинна галерея, відділ археології. У музеї проводяться екскурсії, включаючи відому екскурсію "Нічна феєрія в Старій фортеці". У будівлі ратуші розташовуються три музеї - музей Магдебурзького права, музей історії грошей та експозиція "Суд у середньовічному Кам'янці". Археологічний музей є частиною Державного iсторичного музею-заповідника і розташований в колишньому палаці вірменського єпископа. У музеї можна побачити відновлене житло стародавньої людини, знаряддя праці, предмети побуту людей, які населяли Поділля з найдавніших часів до хрещення Русі. У будівлі духовної семінарії розташований художній музей, в експозиціях якого представлені твори живопису, графіки і скульптури XVII-XX ст., а також колекція ікон різних релігійних конфесій. Тут також відкрита кімната-музей Ю.Годованця, де проходять тематичні виставки. Міський Будинок культури є місцем проведення концертів, вистав, важливих культурних і театральних заходів. Тут працюють відомі народні та аматорські творчі колективи, які є лауреатами багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів: хор української пісні "Смотрич", танцювальний ансамбль "Авангард", естрадна студія "Нове тисячоліття", театр пісні "Петрідава", ансамбль народної музики "Терен", театральна трупа "Тандем", молодіжний театр-студія "Лінк" та ін.

Пам'ятки Кам'янця-Подільського

За кількістю пам'яток Кам'янець-Подільський поступається лише Києву та Львову. Місто зберігає цінні пам'ятки архітектури, історії та культури, більшість з яких знаходиться в Старому місті. Завдяки унікальному поєднанню історико-архітектурної, містобудівної спадщини, ландшафту каньйону річки Смотрич, Старе місто оголошене Державним історико-архітектурним заповідником. Однією з головних туристичних визначних пам'яток України та найвідоміших середньовічних пам'яток у Кам'янці-Подільському є замок, на території якого можна побачити старовинні споруди, оборонні укріплення та відвідати різні експозиції, присвячені історії міста та регіону. Потужні оборонні укріплення XVI-XVII ст. у Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи, до них відносяться: Міські ворота, Турецький і Вірменський бастіони, Російські ворота (1527), Гончарна вежа (1583), Вежа Стефана Баторія (1565), яка є пам'яткою архітектури та містобудування національного значення. Найбільша цінність - практично повністю збережений історичний архітектурний центр міста. На центральній площі Старого міста розмістилася міська ратуша - одна з найстаріших споруд міста, що є архітектурною пам'яткою XVI ст. Величезне історико-культурне значення має архітектурний ансамбль кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла (1502), що включає в себе дзвіницю, тріумфальні ворота і турецький мінарет. Віднедавна визначною пам'яткою Кам'янця-Подільського став відновлений православний Олександро-Невський собор, відтворений у неовізантійському стилі. Старе і нове місто з'єднують два кам'яних моста Замковий (Турецький) і Новопланівський міст, що вражає своїми потужними кам'яними опорами, що досягають 40-метрової довжини. До iнших добре збережених історичних пам'яток, що залишають неповторне враження, відносяться: Тринітарський костел (1765), Миколаївська церква (1398), Свято-Георгіївський кафедральний собор (1861), Хрестовоздвиженська церква (XVIIІ ст.), Монастир пресвятої Трійці (1722) та ін.

Готелі Кам'янця-Подільського

Для гостей міста відкриті готелі: 7 днів, Reikartz, Гала, Клеопатра, Ксенія, BeSt, Монте-Крісто, Тарас Бульба, Гранд Каньйон, Пальміра, Luxury Manor та ін.

Інші статті: Дрогобич пам'ятки,
Київ пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить