Кам'янське


Віддано голосів:  334

Всього переглядів: 33673


Кам'янськеКам'янське - місто в Дніпропетровській області України, розташоване на берегах річки Дніпро. Площа міста - 138 км2. Населення - 234 тис. осіб. Відстань до Києва - 478 км.

Історія міста

Перша згадка про місто відноситься до 1750, коли на місці майбутнього міста виникли поселення запорізьких козаків Кам'янське і Романкове. Будівництво в 1889 Дніпровського металургійного заводу на території села Кам'янське послужило швидкому розвитку поселення, якому в 1917 був привласнений статус міста. У 1936 місто Кам'янське було перейменовано на Дніпродзержинськ. У роки Другої світової війни з серпня 1941 по жовтень 1943 місто було окуповане німецько-фашистськими військами і зазнав тяжких випробувань. У повоєнний час промисловий комплекс міста отримав потужний розвиток, була введена в дію Дніпродзержинська ГЕС. У 2016 Дніпродзержинськ отримав свою історичну назву - Кам'янське. Сьогодні Кам'янське-один з найбільших промислових, індустріальних і наукових центрів України.

Культура, музеї та театри Кам'янського

Основні історичні віхи та етапи розвитку міста знайшли відображення в експозиціях музею історії міста Кам'янське. У фондах музею, що діє з 1931, представлено понад 90 тисяч музейних експонатів з історії Кам'янського з ХVІІ ст. до наших днів, серед яких археологічні знахідки, побутові речі, знаряддя праці, одяг мешканців міста, художні твори. Найбільш цінними серед них є: колекція листів часів Великої Вітчизняної війни та експозиція, присвячена генеральному секретарю ЦК КПРС Л. Брежнєву, який довгий час жив і працював у Дніпродзержинську. Музеєм щорічно організовуються різноманітні виставки з історії краю, експонуються колекції музейних предметів, художні твори. Театральні постановки і вистави самих різних жанрів проходять в Дніпродзержинському академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки. Театр розташований в історичній частині міста, в одному з найкрасивіших і пам'ятних будівель Кам'янського - колишньої Народної аудиторії, побудованої в 1900. На базі театру проходить театральний фестиваль "Класика сьогодні", що має статус міжнародного. В його репертуарі - українська, російська та зарубіжна класика, сучасна драматургія, вистави для дітей, театралізовані концертні програми, оперети, концерти класичної музики. Широко відомі мистецькі і творчі колективи Кам'янського: театр-студія "Десятий квартал", заслужена народна капела бандуристів, ансамбль народного танцю "Дніпро", дитячі хореографічні колективи "Зірочка", "Дніпровські зорі", "Веселка".

Пам'ятки Кам'янського

У Кам'янському збереглися окремі архітектурні ансамблі, що представляють історичну і культурну цінність, перш за все це Святомиколаївський кафедральний собор (1894), що виділяється декоративними архітектурними елементами в давньоруському стилі. Ще однією впізнаваною пам'яткою і візитною карткою Кам'янського є костел Святого Миколая (1897) - один з небагатьох уцілілих римсько-католицьких храмів у східній Україні. Костел, побудований в неоготичному стилі, вражає красою і величчю своїх 33-метрових веж. У місті представлена велика кількість пам'яток монументальної архітектури, серед яких особливе місце займає монумент "Прометей", встановленого у 1922 до 5-ї річниці Жовтневої революції і є своєрідним символом Кам'янського. Окремої уваги заслуговує Монумент воїнам-визволителям Дніпродзержинська, розташований напроти залізничного та автовокзалів, на Жовтневій площі. Монументальна композиція, що включає величну 25-метрову стелу білого кольору з монолітного залізобетону, встановлена в рік 30-річчя Перемоги, в честь воїнів-визволителів, загиблих при звільненні Дніпродзержинська від німецько-фашистських загарбників, стала в даний час одним з найвідвідуваніших і найулюбленіших місць відпочинку городян. Серед пам'яток міста варто відзначити: пам'ятник Металургам, пам'ятники Т.Шевченка, Г.Романової, пам'ятник Матері, що символізує щасливе материнство і дитинство та ін.

Готелі Кам'янського

Для гостей міста відкриті готелі: Батьківщина, Зоря, Олімпія, Монтана, Центр, Реал, Прометей та ін.

Інші статті: Дніпро пам'ятки,
Донецьк пам'ятки

 

Коментарі

 
ма +1 31-01-2022, 13:45

не можна скопіювати Цитировать
 

Додати коментар


Защитный код
Обновить