Керч


Віддано голосів:  34

Всього переглядів: 372


КерчКерч - місто в східному Криму, розташоване на березі Керченської протоки. Площа міста - 108 км2. Населення - 151 тис. осіб. Відстань до Києва - 718 км.

Історія міста

Керч є одним з найдавніших міст світу, заснованим близько 600 років до н.е. Археологічні знахідки свідчать, що нинішня територія Керчі була заселена ще в доісторичні часи. Наприкінці VII ст. до н.е. на місці сучасної Керчі грецькими колоністами було засновано місто Пантікапей. Крім того тут знаходилися Стародавні античні поселення: Мірмекій, Гераклій, Парфеній, Порфмій, Гермісій, Тірітака, Німфей та ін. У 480 р. до н.е. Пантікапей став столицею Боспорської держави. У 370-ті роки, за часів гуннської навали, Пантікапей втратив свій статус як столиця держави. Місто отримало значні руйнування, але через деякий час почало відновлюватися і зберіг своє значення до кінця V століття. У VI ст. місто перебувало під владою Східної Римської (Візантійської) імперії, тут була побудована фортеця, що отримала назву Боспор. У VIII ст. місто потрапило в сферу впливу Хазарського каганату. До X ст. місто відійшло до Київської Русі і з утворенням Тмутараканського князівства було названо Корчевом. У XII ст. давньоруський Корчев піддавався набігам половців і повернувся в сферу впливу Візантії. У 1318 місто увійшло до складу генуезьких колоній в Північному Причорномор'ї і називалося Черкіо. Після захоплення генуезьких колоній турками в 1475 місто перейшло до Османської імперії і став називатися Черзеті, в 1701 турками тут була заснована фортеця Єні-Кале. Після російсько-турецької війни 1768-1774 місто, що отримало назву Керч, з великою прилеглою територією було передано Російській імперії. У 1775 Керч була включена до складу Азовської провінції Азовської губернії, а в 1784 - до складу Таврійської області. Під час Кримської війни, з травня 1855 по червень 1856, місто було окуповане і розграбоване англо-франко-турецькими військами. На початку XX ст. з розвитком залізорудного і металургійного виробництва Керч стає сучасним промислово розвиненим містом. У роки Другої світової війни, з листопада 1941 по квітень 1944, Керч стала місцем жорстоких битв між радянськими і німецько-фашистськими військами, в результаті кровопролитних боїв місто було практично повністю зруйноване. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста. У 1973 Керчі присвоєно звання "Місто-Герой". Сьогодні Керч - важливий економічний і промисловий центр регіону, один з найбільш привабливих в туристичному плані міст Криму.

Культура, музеї та театри Керчі

Одним з найстаріших музеїв Криму є, заснований в 1826, історико-археологічний музей, довгий час здійснював обстеження, опис і розкопки древніх городищ, некрополів і курганів, розташованих на території Керченського півострова. У фондах музею зібрано близько 240 тис. експонатів, які розповідають про жителів Стародавньої Керчі, їх побут, ремеслах і культурі. У виставкових залах зібрані вироби з кераміки, амфори, вироби місцевих промислів, скульптури, архітектурні фрагменти та цінні історичні реліквії. У музеї розташована золота комора, в якій експонується безцінне зібрання античних і середньовічних ювелірних прикрас і монет. У внутрішньому дворику музею розміщуються гончарна майстерня та експозиція морських якорів. На окрему увагу заслуговує Керченський лапідарій, де зібрана унікальна колекція предметів мистецтва античної епохи, знайдених на розкопках древніх поселень Боспорського царства. Тут виставляються скульптури, надгробки, пам'ятники епіграфіки, архітектурні деталі, що містять написи і барельєфи, предмети культу і багато іншого. Пам'ять про події часів Великої Вітчизняної війни зберігають Музейний комлекс оборони Аджимушкайських каменоломень і Музей історії Ельтигенського десанту, що розповідають про трагічні і героїчні сторінки історії оборони Криму. Увагу любителів мистецтва, безсумнівно, приверне Керченська Художня галерея, що налічує понад дві тисячі творів образотворчого мистецтва кримських і світових художників, зразки античного мистецтва та інші експонати. У Керчі діє драматичний театр ім. О.Пушкіна, в програмі якого представлений як класичний, так і сучасний репертуар.

Пам'ятки Керчі

Культурним і туристичним центром міста є гора Мітрідат, де зосереджена велика кількість пам'яток античності, середніх віків і нового часу. На вершину головної висоти Керчі, з якої відкривається незвичайний панорамний вид на місто, можна піднятися по великій Мітрідатской сходах, що містить 432 сходинки і представляє собою оригінальне архітектурна споруда з оглядовими майданчиками, прикрашеними красивими вазами і могутніми кам'яними грифонами. На горі розташований Обеліск військової слави героям, полеглим при звільненні Керчі в роки Великої Вітчизняної війни. У північній частині гори Мітрідат знаходяться руїни давньогрецького міста Пантікапей з підземним некрополем і складною системою древніх склепів. На прилеглих територіях сучасного міста розташована велика кількість стародавніх античних городищ, включаючи археологічні комплекси давньогрецького міста Мірмекій, античного городища Тірітака, руїни стародавнього городища Німфей, святилища і склеп Деметри. До археологічних пам'яток Керчі відносяться також Царський курган і Мелек-Чесменський курган, що представляють собою усипальниці правителів Боспорського царства IV ст. до н.е. Об'єктами величезної культурно-історичної цінності є турецька фортеця Єні-Кале (XVIII ст.) і Керченська фортеця (XIX ст.), розташовані на узбережжі Керченської протоки і відносяться до кращих зразків фортифікаційних споруд. Серед історичних пам'яток культової архітектури виділяється церква Іоанна Предтечі (VIII ст.) - один з найдавніших християнських храмів в Європі, унікальний пам'ятник візантійської архітектури і найстаріша релігійна споруда в Криму. На території Керчі розташовані численні пам'ятники і твори монументального мистецтва, включаючи пам'ятник царю Понтійського царства Мітрідату VI Євпатору, пам'ятники О.Пушкіну, В.Леніну, П.Войкову, Т.Шевченку, героям Ельтігенського десанту, військовим льотчикам та ін. Окремої уваги заслуговують природні пам'ятки, розташовані в околицях Керчі, це унікальний пам'ятник природи - Булганакскіе грязьові вулкани і солоне озеро Чокрак, відоме своїми лікувальними грязями і цілющою водою.

Готелі Керчі

Для гостей міста відкриті готелі: Меридіан, Мрія Тея, Керч, Арабіка, Лазурний, Затока, Південна, Перлина моря, Південний дворик, Графська пристань, Світлана, Класик, Едельвейс та ін.

Інші статті: Київ пам'ятки,
Конотоп пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить