Харків


Віддано голосів:  44230

Всього переглядів: 22799


ХарківХарків - місто на північному сході України, адміністративний центр Харківської області, розташоване на місці злиття річок Лопані та Уди. Площа міста - 350 км2. Населення - 1,444 млн. осіб. Відстань до Києва - 456 км.

Історія міста

Місто засноване в 1653 як фортеця Московської держави для захисту кордонів від набігів кочівників, на місці зруйнованого половцями давньоруського городища, про що свідчить перша письмова згадка про Харків. Після заснування Слобідської губернії в 1765 Харків стає її центром. З 1780 - центр Харківського намісництва, а пізніше - Харківської губернії. У 1918 Харків був проголошений столицею Української Народної Радянської республіки, пізніше Донецько-Криворізької Радянської республіки у складі Радянської Росії. Протягом 1918-1919 рр., влада в місті неодноразово переходила від однієї політичної сили до іншої. Наприкінці 1919 у Харкові остаточно встановилася Радянська влада. З кінця 1919 по 1934 Харків був оголошений столицею Української Радянської Республіки, а пізніше Української РСР. У 1934 після перенесення столиці Української РСР до Києва, Харків став адміністративним центром новоствореної Харківської області. Під час Другої світової війни, з жовтня 1941 по серпень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами. В результаті війни Харків виявився одним з найбільш зруйнованих міст в Європі. Після закінчення війни почалося активне відновлення і розвиток міста. З 1991 Харків у складі незалежної України. Сьогодні Харків - найбільший індустріальний, науковий, культурний і транспортний центр України.

Культура, музеї та театри Харкова

У Харкові офіційно налічується кілька десятків музеїв. Одним з найбільших музеїв України вважається Харківський історичний музей, в стінах якого зберігається понад 300 тисяч унікальних експонатів, включаючи твори живопису, зброю, прапори, нагороди, зразки військової техніки, документи, фотографії, археологічні та нумізматичні експонати. Найбагатшою колекцією, що налічує близько 250 тисяч експонатів з усього світу, володіє Харківський музей природи, де на величезній площі розташовуються експозиції геологічного напрямку, безхребетних і хребетних тварин, еволюції органічного світу і охорони природи. Одним з найцінніших зібрань художніх творів в Україні володіє Харківський художній музей, який є найстарішим художнім музеєм в країні. У музеї регулярно проводяться виставки творів західноєвропейського та російського живопису, графіки, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва XVI–XX ст. Окремої уваги заслуговують: Харківський літературний музей, Музей народного мистецтва Слобожанщини, Музей меморіального комплексу "Дробицький Яр", Музей археології та етнографії Слобідської України, Музей Голокосту, Музей церковної історії, Харківський морський музей, Клуб-музей К.Шульженка, Харківський музей ляльок, Музей історії органів внутрішніх справ, Харківська міська художня галерея та ін. Театральне життя в Харкові вельми насичене і відрізняється різноманітністю постановок театральних колективів, серед яких: Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.Лисенко, Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т.Шевченка, Харківський державний академічний російський драматичний театр ім. О.Пушкіна, Харківський академічний театр музичної комедії, Харківський обласний театр для дітей та юнацтва, Харківський державний академічний театр ляльок ім. В.Афанасьєва, Харківська обласна філармонія, Харківський будинок актора, а також недержавні театральні колективи та об'єднання.

Пам'ятки Харкова

Архітектура Харкова створює неповторне відчуття причетності до багатої історії міста, а унікальні історичні пам'ятки викликають непідробний інтерес і захоплення. Площа Конституції - найстаріша Центральна площа міста і одне з найбільш примітних місць Харкова. Площа буквально всіяна пам'ятками архітектури, відомими кожному жителю міста і багатьом туристам. Найвидатнішими серед них є: Театр ляльок (1907), колишній Будинок науки і техніки (1898), чотириповерхова будівля "Східні солодощі" (1849) - найстаріша збережена споруда, Пам'ятник Незалежності України (2012), будівля Міськради (1952), житловий Будинок зі шпилем (1954), Палац праці (1916), Ресторан "Центральний" (1959), а також улюблене місце зустрічей харків'ян - монумент Градусник, висота якого досягає 16 метрів. Прямо в центрі міста знаходиться одна з найбільших площ Європи - площа Свободи, яка оточена відомими архітектурними пам'ятками, включаючи: Будинок державної промисловості (1929) - унікальний пам'ятник радянського конструктивізму і своєрідна візитна картка Харкова; Харківський національний університет (1933) і його північний корпус, в якому раніше розміщувалася Військова академія ім. Л.Говорова; Будівлі обладміністрації (1954) і готелю "Харків" (1936). Незрівнянний архітектурний ансамбль Харкова прикрашають старовинні пам'ятники церковної архітектури, перш за все, це: Благовіщенський собор (1901) - найбільший за розмірами Кафедральний собор Східної Європи; Покровський собор (1689) - найдавніша споруда міста і єдине збережене від забудови Харківської фортеці; Успенський собор (1777), в якому розташовується Будинок органної та камерної музики; Трьохсвятительська церква (1916), визнана архітектурною пам'яткою України; Костел Успіння Пресвятої Діви Марії (1891), зведений в традиціях середньовічної готики; Хоральна синагога (1913), включена до списку культурних пам'яток України та ін. Серед відомих і впізнаваних пам'яток Харкова слід також відзначити: Альтанку і фонтан у сквері Перемоги - Дзеркальний струмінь, що є одним із символів міста; Пам'ятник Тарасу Шевченку; Будинок з химерами - архітектурний пам'ятник з елементами англійської готики; колишній Губернаторський палац (1777) - найстаріша громадська будівля, пам'ятка архітектури XVIII ст.; Будівля колишньої жирардовської мануфактури (1879) - одна з найкрасивіших будівель міста, нині у ньому відкрита експозиція Музею церковної історії; Будівля Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого (1891), що відрізняється урочистістю і пропорційністю архітектурних деталей; Садибу Д.Сердюкова, що є характерним пам'ятником харківської садибної архітектури дореволюційного часу. Серед улюблених місць відпочинку городян і гостей міста слід відзначити: Центральний парк культури і відпочинку ім. М.Горького, Сквер Перемоги, Ботанічний сад Харківського університету, Міський сад ім. Т.Шевченко, найстаріший в Україні Харківський зоопарк та ін.

Готелі Харкова

Для гостей міста відкриті готелі: Харків, Світ, Харків Палас, Артуа, Національ, Дружба, Superior Golf, AN-2, Premier Aurora, Овіс, Парк, Турист, Британія, Sun Light, Viva, Кірофф, Космополіт, Сафарі, Глорія, Калина, Асотел, Сіті Клуб, Київська, Меркурій, Міракс Сапфір, Металіст, Немо, Губернія, Чичиков, Гостинний двір, Готель, Малон, Динамо, Де Голль, Hotel 19, Аеропорт, Місто і др.

Інші статті: Херсон пам'ятки,
Хмельницький пам'ятки

 

Коментарі

 
Владимир +1 08-05-2022, 09:07

Ты красив мой город летом и зимой,
Процветай мой Харьков - я горжусь тобой !
Ты в краях далёких ночью снишься мне,
Харьков - самый лучший город на Земле !!!
Цитировать
 
 
Алексей +1 01-04-2022, 00:22

Лучший город Цитировать
 
 
Alina +1 10-02-2022, 09:59

Харків - чисте та дуже гарне місто. Місто зі своєю історією та колоритом. Місто молоді, студентів. В місті багато парків та зон відпочинку, які можна відвідувати безкоштовно. Без сумніву обирайте це місто для своєї наступної подорожі Цитировать
 
 
Ирина +1 31-01-2022, 14:30

ХАРКIВ-ЦЕ УКРАÏНА Цитировать
 
 
Нина +1 03-01-2022, 10:15

Харьков самый лучший. Цитировать
 

Додати коментар


Защитный код
Обновить