Київ


Віддано голосів:  1606

Всього переглядів: 4312


КиївКиїв - столиця і найбільше місто України, адміністративний центр Київської області, розташований на річці Дніпро. Площа міста - 847,7 км2. Населення - 2,952 млн. осіб.

Історія міста

На місці заснування Києва в VI-VII ст. знаходилися найдавніші поселення міського характеру, про що свідчать результати археологічних розкопок. Згідно з існуючою легендою Київ був заснований в 482 Полянським князем Києм. У 882 Київ був завойований новгородським князем Олегом, і проголошений столицею Русі. У 1240 Київ був розграбований і зруйнований монголо-татарами, надалі Київське князівство продовжило своє існування під монголо-татарським ярмом. З 1362 Київ був захоплений литовськими військами і перейшов у підпорядкування Великого князівства Литовського, з 1569 був приєднаний до Речі Посполитої. У 1667 після закінчення російсько-польської війни Київ перейшов до складу Російського царства. У 1708 утворена Київська губернія з губернським містом Києвом. У 1917 після Жовтневої революції в Росії місто і губернія перейшли в підпорядкування тимчасового робітничо-селянського уряду. З листопада 1917 влада в Києві багаторазово переходила між військами Червоної Армії і військами Української Народної Республіки. З червня 1920 Київ остаточно увійшов до складу Української РСР. У 1934 столиця Української РСР перенесена з Харкова до Києва. Під час Другої світової війни, з вересня 1941 по листопад 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами, і частково зруйноване. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста. У 1965 Києву присвоєно почесне звання "Місто-Герой". З серпня 1991 Київ - столиця незалежної України. Сьогодні Київ - культурний, політичний, соціально-економічний, транспортний, науковий і релігійний центр України.

Культура, музеї та театри Києва

У Києві офіційно налічується кілька десятків музеїв. Наймасштабніший Київський музей - це Національний музей історії України. У його стінах зберігаються понад 800 тисяч унікальних експонатів, що уособлюють процес розвитку українського народу і держави з глибокої давнини по теперішній час, включаючи археологічні колекції, зброю, монети, унікальні книги, фарфор та інші історичні артефакти. Величезною цінністю культурного фонду володіє Національний художній музей, в якому зібрані шедеври українського та зарубіжного живопису, колекції іконопису, скульптури та графіки від часів Київської Русі до сьогоднішнього дня. Одна з найпопулярніших філій Національного науково-природознавчого музейного комплексу - Зоологічний музей ім. М.Щербака експонує близько 5 тисяч опудал різних тварин, а також останки химерних доісторичних істот. У самому серці Києва в "будинку Турбіних" базується Меморіальний музей М.Булгакова, тут відновлені інтер'єри будинку, в якому більше десяти років жив і працював письменник. На околиці столиці біля селища Пирогово розташований Музей народної архітектури та побуту України - один з найбільших в Європі архітектурно-ландшафтних комплексів, де відтворені поселення всіх історико-етнографічних регіонів України, представлена величезна колекція народного одягу, меблів, посуду, музичних інструментів. Окремої уваги заслуговують: Київський музей українського мистецтва, Літературно-меморіальний будинок-музей Т.Шевченка, Музей Великої Вітчизняної війни, розташований на схилах Дніпра під п'єдесталом монумента "Батьківщина мати", Музей води, який знаходиться у водонапірних вежах XIX ст., що представляють історичну цінність, Київський планетарій - один з найстаріших і найбільших планетаріїв України та Східної Європи. Театральне життя в Києві вельми насичене і відрізняється різноманітністю постановок і творчих підходів театральних колективів, серед яких: Національний академічний театр опери та балету України ім. Т.Шевченка, Національний академічний драматичний театр ім. І.Франко, Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки, Київський національний академічний театр оперети, Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва, Київський державний академічний театр ляльок, Київський державний академічний театр драми і комедії на Лівому березі, Київський театр естради, Київський академічний театр юного глядача на Липках, Київський академічний Молодий театр, Національна філармонія України та ін.

Пам'ятки Києва

Старовинний Київ - одне з найдавніших і найкрасивіших європейських міст, найбільший православний центр, колиска української культури. Столиця надзвичайно багата оригінальними пам'ятками мистецтва, які символізують витонченість і велич національного надбання. Незрівнянний архітектурний ансамбль Києва, впізнаваний за одними лише церковним склепінням, здавна став предметом гарячого туристичного інтересу. Києво-Печерська лавра (1051), Софійський собор (1037) і Золоті ворота (1018) мимоволі асоціюються з образом української столиці, як би наділяючи її особливою атмосферою і душею. Архітектурно-історичний комплекс Києво-Печорської лаври, що включає кілька храмів, духовну семінарію, печерні монастирі, державну бібліотеку України та музейний комплекс, входить до списку спадщини ЮНЕСКО. До відомих і впізнаваних пам'яток Києва відносяться: відновлений Михайлівський Золотоверхий собор (1999), дивовижна Андріївська церква (1753), чудовий Володимирський собор (1882), Миколаївський костел (1899), нині Будинок органної музики, чудовий Маріїнський палац (1752) з мальовничим ландшафтним парком. Чимало цікавих архітектурних споруд розташовано на головній столичній вулиці Хрещатик, що простягнулася від Європейської до Бессарабської площі, і перетворюється на пішохідну зону на час державних свят і значущих суспільних подій. Однією з найстаріших міських площ Києва є Софійська площа, де розташована кам'яна дзвіниця Софійського собору і встановлено пам'ятник великому гетьману Богдану Хмельницькому. По-своєму привабливі Центральна площа столиці - Майдан Незалежності зі значним монументом на честь утворення самостійної держави, мальовнича Пейзажна алея, старовинний Андріївський узвіз і Контрактова площа, на якій розташовується кілька популярних пам'яток Києва: Гостинний двір (1809), Контрактовий будинок (1817), Церква Богородиці Пирогощі (1132), Києво-Могилянська академія (1632), фонтан "Самсон" та інші споруди. Одним із символів міста вважається найстаріший Пам'ятник Князю Володимиру (1853) на крутому березі Дніпра в парку Володимирська гірка. Сам парк, розкинувшись на трьох рівнях берегового схилу, відкриває прекрасну панораму на місто і є одним з улюблених місць для прогулянок киян. Ще одні відвідуваним місцем є Ботанічний сад ім. М.Гришко площею понад сто гектар, на території якого знаходиться Свято-Троїцький Іонинський монастир (1868). Серед визначних пам'яток Києва слід також відзначити: Київську фортецю (1831) з комплексом фортифікаційних споруд на правому березі Дніпра, Меморіальний комплекс з монументом "Батьківщина-мати" (1981), будівлю Національного банку України (1839), Пам'ятник Т.Шевченку (1939), будівлю Київського національного університету (1834), монументальну Будівлю Верховної Ради України (1939), Будинок з химерами (1902), Будівлю Київського оперного театру (1867), Церкву Спаса на Берестові (XII ст.) та ін.

Готелі Києва

Для гостей міста відкриті готелі: Прем'єр Палас, Україна, Турист, Dnipro, Русь акорд, Братислава, Либідь, Баккара, Хрещатик, Нивки Плаза, Опера, Славутич, Воздвиженський, Radisson Blu, InterContinental, 11 Mirrors Design Hotel, Оберіг, Fairmont Grand, Hilton Kyiv, Сіті Холідей, Хаятт Рідженсі, Sherborne, Алфавіто, Амбассадор Плаза, аташе, Бонтіак, Вісак, Senator Apartments City Center, Грегуар, Космополітъ, Національний, Перлина, Поділ Плаза, Президент, Рамада Енкор, Рів'єра, Роял Сіті, Старий Відень та ін.

Інші статті: Конотоп пам'ятки,
Краматорськ пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить