Конотоп


Віддано голосів:  22

Всього переглядів: 3492


КонотопКонотоп - місто в Сумській області України, адміністративний центр Конотопського району, розташоване на березі річки Єзуч. Площа міста - 43,8 км2. Населення - 86 тис. осіб. Відстань до Києва - 208 км.

Історія міста

На місці заснування Конотопа були виявлені залишки поселення давньоруського часу ХІІ-XIV ст., про що свідчать результати археологічних досліджень. Перша згадка про місто відноситься до 1635, коли переселенці з Правобережної України заснували тут поселення Новоселиця. У 1640 Річ Посполита побудувала на цьому місці фортецю, яка отримала назву Конотоп. У 1648 Конотопу присвоєно статус міста. У роки національно-визвольної війни 1648-1654 Конотоп стає сотенним містом. У 1659 відбулася Конотопська битва, в якій союзна армія кримських татар і козаків перемогла російські війська. У 1663 місто було захоплене польськими військами і отримало серйозні руйнування. У 1751 Конотоп стає особистою власністю генерального обозного Кочубея. У 1780-х на Конотопщині прокотилася хвиля селянських повстань. У 1781 Конотоп увійшов до складу Новгород-Сіверського намісництва Російської імперії, а з 1791 - до Чернігівської губернії, ставши з 1802 повітовим містом. Після Жовтневої революції в Росії в 1917-1920 регіон стає ареною бойових дій військ Центральної Ради, Червоної Армії, австро-угорських і німецьких військ. За часів Української Народної Республіки Конотоп був адміністративним центром Землі Посейм'є. У 1923 місто стає центром Конотопського округу. До 1932 Конотоп входив до складу Київської області, з 1932 до 1939 - до складу Чернігівської, а з організацією Сумської області в 1939 увійшов до її складу. У роки Другої світової війни, з вересня 1941 по вересень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами, ставши одним з центрів партизанського руху. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста. Сьогодні Конотоп - важливе промислове місто, великий транспортний вузол північно-східної частини України.

Культура, музеї та театри Конотопа

Конотоп - один з культурних центрів історико-географічних областей Посейм'я та Сіверщини. В даний час в Конотопі діє цілий ряд музеїв. Одним з найстаріших музеїв Сумської області є Краєзнавчий музей Конотопа ім. О.Лазаревського, фонди якого налічують близько 30 тис. експонатів, що розповідають про історію та природу Конотопського краю з давніх часів до наших днів. Серед музейних експонатів представлені твори живопису, старовинна зброя, рукописи, предмети етнографії та народної творчості, вишивка, різьба по дереву, кераміка. Музей-садиба М.Драгомирова в Конотопі містить унікальні експонати, що розповідають про життєвий шлях видатного полководця другої половини XIX ст., відомого не тільки в Україні, а й далеко за її межами. У Конотопському музеї авіації можна познайомитися з історією зародження і розвитку світової авіації, побачити транспортні та бойові вертольоти, відвідати наземний комплекс тренування льотчиків. Крім того в Конотопі розташовані: музей освіти, народний музей медицини, музей історії гімназійного руху на Конотопщині, музей Бойової слави дивізій, які визволяли Конотоп. Конотопський Палац культури, Міський та районний будинки культури є місцем проведення творчих фестивалів, масових міських культурних та громадських заходів.

Пам'ятки Конотопа

Найдавнішими пам'ятками Конотопських земель є пам'ятки археології: тимчасові стоянки племен, поселення, кургани, городища, починаючи з епохи неоліту в Київській Русі. Впізнаваною пам'яткою Конотопа є меморіальний комплекс "Вічної Слави", побудований на честь жителів міста, які не повернулися з фронту. Поруч з братськими могилами розстріляних німцями військовополонених встановлено пам'ятник-стела з 1674 прізвищами на 84 чавунних плитах. На площі Конотопських дивізій встановлено стелу, присвячену 143-й стрілецькій дивізії, 280-й стрілецькій дивізії та 65-му гвардійському мінометному полку. Також в місті розташовані меморіальні плити загиблим в Афганістані, постраждалим від Чорнобильської катастрофи та жертвам масового голоду 1932-1933 рр. Одним з найбільш видатних силуетних об'єктів міста, пам'ятником інженерної думки і містобудування є збережена Шуховська вежа (1929), яка була споруджена для забезпечення населення питною водою, але перестала функціонувати за призначенням після Другої світової війни. Серед пам'яток Конотопа слід зазначити пам'ятники українському письменнику Т.Шевченка, російському поету О.Пушкіну, Вознесенський кафедральний собор (1846), Миколаївську церкву (1891), церква Різдва Пресвятої Богородиці (2010) і ін. Велика кількість унікальних пам'яток культової архітектури, включених до Зводу пам'яток історії та культури України, знаходиться в Конотопському районі, серед яких: церква Воскресіння Христового (1795) в с.Кошари, церква Покрова Богородиці (1883) в с.Малий Самбір, церква святих Петра і Павла (1882) в с.Салтиково, Покровська церква (1894) в с.Віровки, церква Покрови Божої Матері (1859) в с.В'язове, Церква Різдва Богородиці (1902) в с.Дептівка, а також палац князів левових (1783) в с.Бочечки, розташований посеред дивного за красою ландшафтного парку.

Готелі Конотопа

Для гостей міста відкриті готелі: Україна, Авіакон, D'lux та ін.

Інші статті: Краматорськ пам'ятки,
Хрустальний пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить