Краматорськ


Віддано голосів:  22

Всього переглядів: 5138


КраматорськКраматорськ - місто обласного значення в Донецькій області України, розташоване на річці Казенний Торець. Площа міста - 124,3 км2. Населення - 150 тис. осіб. Відстань до Києва - 543 км.

Історія міста

Згідно з археологічними дослідженнями, на території сучасного Краматорська люди селилися ще в глибоку давнину. У другій половині XVIII ст. територія, яку в даний час займає місто, була населена козаками Слобідського козачого війська. Місто було засноване в 1868 як населений пункт при залізничній станції Краматорська. У 1923 створено Краматорський район, адміністративним центром якого стала Краматорська, що отримала в 1925 статус селища міського типу. У 1932 Краматорський район був розформований, а сам Краматорськ отримав статус міста обласного підпорядкування. Під час Другої світової війни, з жовтня 1941 по вересень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста. Сьогодні Краматорськ - важливий промисловий і транспортний вузол східної частини України.

Культура, музеї та театри Краматорська

Важливе місце в культурному житті міста займають музеї Краматорська, що зберегли унікальні матеріали та цікаві експозиції, що розповідають про історію розвитку міста та особливості природних пам'яток краю. Музей історії міста Краматорська, заснований в 1967, містить експонати, велика частина яких, присвячена історії розвитку міста і Донбасу, включаючи предмети традиційного українського вжитку, унікальні колекції української кераміки та одягу, зразки праці і культури місцевих жителів. Краматорський художній музей, відкритий в 1967, володіє великими зборами творів живопису, графіки, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва українських і російських авторів. Фабрика-музей ретро-автомобілів "Самоходъ" ім. І.Жемова в Краматорську містить найбільшу в Європі колекцію рідкісних автомобілів і мотоциклів, випущених на початку XX ст., що належали відомим історичним особистостям. Міські музеї Краматорська, включаючи музеї підприємств міста, здійснюють виставково-експозиційну та наукову роботу, проводять лекції та семінари, присвячені етнографії та історії регіону. У Краматорську діють міські палаци та будинки культури, які є місцем проведення творчих фестивалів, масових міських культурних та громадських заходів.

Пам'ятки Краматорська

Впізнаваними пам'ятками Краматорська є старовинні історичні споруди та пам'ятники церковної архітектури, серед яких виділяються: Свято-Троїцький собор (1996), Свято-Покровська церква (1948), церква Різдва Пресвятої Богородиці (1942), колишній Палац культури ім. О.Пушкіна (1946), Палац культури і техніки НКМЗ (1965), Дворянський будинок Василя і Єлизавети Коршун, Будинок видатного металурга М.Курако, особняк поміщиків Бантишів, Лютеранська кірха та ін. Одним із символів Краматорська є Меморіал Слави на честь Червоної Армії з Вічним вогнем, встановлений у Сквері Героїв. У Краматорську знаходиться велика кількість пам'яток монументальної архітектури, присвячених різним історичним подіям, найбільш відомими з яких є: пам'ятник і братська могила учасників Російсько-японської та Громадянської воєн, братська могила 60 червоноармійців-визволителів міста, Монумент визволителям міста: воїнам 3-го танкового корпусу і 243-го окремого танкового полку - Танк Т-34, Монумент - Літак Міг-17ПФ, встановлений до 30-річчя визволення міста та ін. До історичних пам'яток Краматорська відносяться пам'ятники відомим людям, пов'язаним з Краматорськом: пам'ятники С.Орджонікідзе, Л.Бикову, М.Примаченко, пам'ятник козаку Мамаю та ін. Одним з улюблених місць відпочинку і прогулянок городян є найстаріший і красивий Сад Бернацького - справжній сучасний комплекс для відпочинку і розваг жителів Краматорська і гостей міста. Крім міських визначних пам'яток Краматорська земля відома своїми природними місцями, одним з яких є Краматорський регіональний ландшафтний парк - об'єкт природно-заповідного фонду України.

Готелі Краматорська

Для гостей міста відкриті готелі: Краматорськ, Comfort Park, Сапфір, Едем, Gut, Korona, KramHostel та ін.

Інші статті: Хрустальний пам'ятки,
Кременчук пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить