Хрустальний


Віддано голосів:  17

Всього переглядів: 1414


ХрустальнийХрустальний - місто обласного значення в Луганській області України, розташоване на південних схилах Донецького кряжу. Площа міста - 15,4 км2. Населення - 80 тис. осіб. Відстань до Києва - 662 км.

Історія міста

Археологічні знахідки свідчать, що нинішня територія Хрустального була заселена ще в глибоку давнину. В околицях міста виявлені курганні поховання епохи пізньої бронзи початку I тисячоліття до н.е. Перші значні поселення в цих місцях виникли ще в XVII ст. Місто засноване в 1895 як робітниче селище Криндачівка в результаті об'єднання декількох шахтарських поселень. У 1920 селище Криндачівка було перейменовано на Красний Луч. У 1926 Красний Луч отримав статус міста обласного підпорядкування в Луганській області. Під час Другої світової війни, з липня 1942 по вересень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і було практично повністю зруйноване. Із закінченням війни почалося відродження і розвиток міста. У 2016 місто Красний Луч перейменовано на Хрустальний. Сьогодні Хрустальний - важливий центр вуглевидобутку та машинобудування східної частини України.

Культура, музеї та театри Хрустального

Важливе місце в культурному житті міста займають пам'ятні місця і музеї Хрустального що зберегли унікальні історичні матеріали та експонати, що розповідають про важливі події розвитку міста з моменту його заснування до наших днів. Особливе місце займає Музей Бойової слави шахтарів Донбасу на річці Міус, що входить до складу меморіального комплексу "Міус-фронт". Музей виконаний таким чином, що з двох бічних сторін виглядає як терикон шахти, з фронтального боку - музей зроблений у вигляді трибуни, а з боку річки Міус, виглядає як неприступна фортеця. Експозиція музею бойової слави присвячена подвигу шахтарських дивізій, які билися в боях за звільнення Донбасу під час Великої Вітчизняної війни. Одним з провідних закладів культури міста є Центр культури, в якому займаються театральні студії та колективи художньої самодіяльності. У Хрустальному діють міські палаци та будинки культури, які є місцем проведення творчих фестивалів, масових міських культурних та громадських заходів.

Пам'ятки Хрустального

До пізнаваним пам'яток Хрустального належать старовинні історичні споруди та пам'ятники церковної архітектури, серед яких виділяються: Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Свято-Ольгинська церква, Церква Курсько-Корінної ікони Божої Матері "Знамення", Свято-Благовіщенський храм, Свято-Преображенський храм, Церква Іверської ікони Божої Матері та ін. Значущим об'єктом культурної спадщини є Меморіальний комплекс "Міус-фронт" (1967), створений на місці проходження однойменної оборонної лінії в роки Великої Вітчизняної війни. Монументальна композиція умовно складається з чотирьох елементів: сходи героїв, залізобетонний монумент у вигляді шлагбауму, музей Бойової слави шахтарів Донбасу на річці Міус, сад Перемоги. Біля підніжжя монумента запалено Вічний вогонь на честь загиблих солдатів, які билися в боях за звільнення Донбасу. На території меморіального комплексу встановлені бронетехніка та артилерійські знаряддя, аналоги яких брали участь у бойових діях на Міус-фронті в роки Великої Вітчизняної війни. У Хрустальному знаходиться велика кількість пам'ятників монументальної архітектури і скульптурних композицій, присвячених різним історичним подіям, найбільш відомими з яких є: Братська могила радянських воїнів, полеглих в роки Великої Вітчизняної війни, розташована в центральній частині міста в парковій зоні, Братська могила жертв фашизму і радянських воїнів на території колишньої шахти "Богдан" біля підніжжя терикону шахти, Пам'ятник льотчику-винищувачу Л.Литвяк, Братська могила партизан громадянської війни та радянських воїнів, пам'ятники ліквідаторам аварії на ЧАЕС, воїнам-інтернаціоналістам та ін.

Готелі Хрустального

Для гостей міста відкриті готелі: Красний Луч, Старий млин та ін.

Інші статті: Кременчук пам'ятки,
Кривий Ріг пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить