Кременчук


Віддано голосів:  22

Всього переглядів: 7118


КременчукКременчук - місто в центральній частині України, адміністративний центр Кременчуцького району Полтавської області, розташоване на річці Дніпро. Площа міста - 109,6 км2. Населення - 218 тис. осіб. Відстань до Києва - 258 км.

Історія міста

Офіційною датою заснування Кременчука вважається 1571 рік. У 1638 була споруджена Кременчуцька фортеця. У 1649 Кременчук отримав статус міста. З 1764 Кременчук був губернським містом Новоросійської губернії, з 1789 був зарахований до Катеринославського намісництва. З 1796 Кременчук - повітове місто Чернігівської губернії, з 1802 - повітове місто Полтавської губернії. З 1920 по 1922 був центром новоствореної Кременчуцької губернії, потім увійшов до складу Полтавської області. Під час Другої світової війни, з вересня 1941 по вересень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і було майже повністю зруйноване. У повоєнні роки почалося активне відновлення і розвиток міста. Сьогодні Кременчук - важливе промислове місто центральної частини України з розвиненою соціально-культурною інфраструктурою.

Культура, музеї та театри Кременчука

Культурні традиції та історичні події життя міста знайшли відображення в експозиціях міських музеїв і виставок. Кременчуцький історико-краєзнавчий музей по праву вважається культурною та історичною скарбницею природного та історичного краєзнавства. У фондах музею налічується понад 60 тисяч експонатів: археологічна колекція епохи заліза, ранньослов'янського періоду, велика колекція палеонтологічних зразків, геологічна колекція мінералів і гірських порід, етнографічні колекції дореволюційного періоду і сучасної історії міста, старовинні книги, документи, фотографії. У виставкових залах музею експонуються виставки художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, виставки дитячих робіт та фотовиставки. Унікальним у своєму роді є педагогічно-меморіальний музей А.Макаренка, відкритий у батьківському домі відомого педагога, де зібрано понад 34 тисячі експонатів, серед яких особисті речі Макаренка, документи, меблі та книги його батьків. Ще одним цікавим музеєм міста є Кременчуцький музей авіації та космонавтики, в якому представлені моделі військових літаків, військова та цивільна форми пілотів, документи, фотографії, нагороди, предмети побуту, зразки зброї та інші експонати. У місті розташовані такі культурні заклади як художні галереї, міські палаци та будинки культури, які є місцем проведення творчих фестивалів, головних міських культурних та громадських заходів.

Пам'ятки Кременчука

Багатовікова історія міста втілилася в збережених до наших днів історичних пам'ятках і архітектурних пам'ятках різних епох. До пам'яток архітектури міста відносяться: Церква Успіння Божої Матері (1887), Свято-Миколаївський собор (1910), збережений будинок купця Чуркіна (1902), з пам'ятників церковної архітектури, так само можна виділити відновлену Свято-Троїцьку церкву (2000) і Спасо-Преображенську церкву (2010). Одним із символів Кременчука, його візитною карткою, є стела на честь 400-річного ювілею міста, встановлена на площі Революції. У Кременчуці знаходиться велика кількість пам'ятників монументальної архітектури, присвячених різним історичним подіям, найбільш відомими з яких є: пам'ятник Воїну-визволителю, пам'ятник партизанам-підпільникам, пам'ятник комсомольцям, які віддали свої життя в роки громадянської та Вітчизняної війни, пам'ятник Т.Шевченку та ін. Найкрасивішою і впізнаваною вулицею Кременчука вважається бульвар О.Пушкіна. Пішохідна зона, що простягнулася більш ніж на 600 метрів, прикрашена фонтанами, рожевими кущами і світильниками під старовину. На напівкруглій площі встановлено мармуровий бюст великому поетові - О.Пушкіну. Одним з улюблених місць відпочинку городян і гостей міста є сад "Альпійська гірка" на території річкового вокзалу. Тут збудовані численні скельні гірки з водоспадами і фонтанами, серед квітів і декоративних рослин встановлені макети соборів і бронзові скульптури казкових персонажів. На березі Дніпра, в центрі Кременчука, знаходиться одна з його визначних пам'яток - скеля "Гранітний репер". Це сіра гранітна скеля висотою близько 6 метрів, що є пам'яткою історії та природи, як старовинний геодезичний знак, на якому з ХVIII ст. відзначали рівні Дніпровських повеней.

Готелі Кременчука

Для гостей міста відкриті готелі: Європейський, Дніпровські зорі, Reikartz Кременчук, Кремінь, Онтаріо, Гелікоптер, затишок, Ялинки-палиці, ВК, Пантагрюель, Рукавичка Хаус, вертоліт, Хостел Баіт та ін.

Інші статті: Кривий Ріг пам'ятки,
Кропивницький пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить