Кривий Ріг


Віддано голосів:  194

Всього переглядів: 17104


Кривий РігКривий Ріг - місто обласного значення в Дніпропетровській області України, розташоване на місці злиття річок Інгулець і Саксагань. Площа міста - 415 км2. Населення - 625 тис. осіб. Відстань до Києва - 351 км.

Історія міста

Місто було засноване в 1775 як козацьке селище. З 1860 Кривий Ріг був центром Криворозької волості Херсонської губернії, в якому знаходилося волосне правління. У період Жовтневої революції після зміни влади Тимчасового уряду, з березня по листопад 1918, місто було окуповане австро-угорськими військами. Під час Громадянської війни влада в місті неодноразово переходила між військами Червоної Армії та Української Народної Республіки, в цей же час Кривий Ріг був одним з центрів анархістського руху під керівництвом Н.Махно. У 1919 Кривий Ріг отримав статус повітового міста Катеринославської губернії. З січня 1920 на Криворіжжі остаточно встановилася Радянська влада. У 1926 Кривий Ріг був визначений як місто і перейшов у підпорядкування Харкову. Під час Другої світової війни, з серпня 1941 по лютий 1944, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У період окупації в Кривому Розі діяло безліч радянських підпільних організацій. У повоєнні роки почалося активне відновлення і розвиток міста. Сьогодні Кривий Ріг - важливий економічний і науковий центр України, великий транспортний вузол, центр розробки Криворізького залізорудного басейну.

Культура, музеї та театри Кривого Рогу

Важливе місце в культурному житті міста займають музеї Кривого Рогу, які зберегли унікальні історичні матеріали, що розповідають про розвиток міста та особливості природних пам'яток краю. Численні історичні та археологічні пам'ятки міста зібрані в Криворізькому історико-краєзнавчому музеї, фонди якого налічують понад 50 тисяч експонатів, що оповідають про історію та природу Криворіжжя, від кам'яного віку до сучасності. Безсумнівно, цікаві для відвідування: музей Михайла Мармера - музей культури єврейського народу, один з кращих музеїв Кривого Рогу - музей залізничної слави, музей гірничої техніки, розташований під відкритим небом поруч з Криворізьким ботанічним садом, музей-квартира художника Григорія Синиці, музей історії Криворізького меткомбінату, музей трудової слави ПАТ "ЦГЗК". Любителям живопису і сучасного мистецтва обов'язково слід відвідати "Галерею Ф-АРТ" і Виставковий центр, що є місцем проведення виставок художників міста, України та зарубіжжя. Театральне життя міста представлене постановками та виставами Криворізького академічного міського театру драми та музичної комедії ім. Т.Шевченка, барвистими і яскравими виставами Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв "Академія руху", пам'ятними постановками для маленьких глядачів Криворізького міського театру ляльок. Також у місті діють професійні та аматорські театральні студії: театр "BaoBaB", театральна студія "Ванільні гойдалки", театр-студія "Революційна, 13", театр сучасної хореографії "Алегро" та ін.

Пам'ятки Кривого Рогу

Кривий Ріг вважається одним з найдовших міст не тільки в Україні, але і в Європі, його протяжність становить близько 126 км. Сучасний Кривий Ріг здатний здивувати своїми історичними місцями, архітектурними цінностями і визнаними об'єктами культури. У місті знаходиться більше двох десятків православних храмів і пам'ятників церковної архітектури, серед них: церква Різдва Пресвятої Богородиці (1886), Свято-Преображенський кафедральний собор (2003), церква Різдва Христового (2013), також в місті розташований католицький Костел Успіння Пресвятої Діви Марії (2006) і одна з найбільших синагог у Східній Європі "Бейс Штерн Шульман" (2010). Своєрідним символом міста став пам'ятник "Козак Кривий Ріг" (2011) - пам'ятник легендарному засновнику міста, встановлений на площі перед будівлею Криворізького виконкому. Більшість пам'ятників і скульптурних композицій розташовані на площах або в громадських парках, в місті можна зустріти пам'ятники А.Полю, Т.Шевченку, Б.Хмельницькому, В.Маргелову, О.Пушкіну, М.Лермонтову, М.Горькому та ін. Окремої уваги заслуговує меморіальний монумент "Перемога" (1968), присвячений радянським воїнам-визволителям Кривого Рогу під час Великої Вітчизняної війни, і розташована поруч Георгіївська дзвіниця (2012), з оглядового майданчика якої, відкривається чудовий вид на довколишні райони міста. До сучасних пам'яток Кривого Рогу можна віднести найбільший на Україні світлодинамічний музичний фонтан, що став улюбленим місцем відпочинку серед жителів і гостей міста. Кривий Ріг відрізняється великою кількістю прогулянкових і паркових зон, перш за все, це: Криворізький ботанічний сад, що включає в себе більше чотирьох тисяч рідкісних рослин і дерев з різних куточків світу, парк ім. Ю.Гагаріна, Ювілейний парк, парк ім. Б.Хмельницького, парк-сад ім. Ф.Мершавцева та ін. Чудова Човнова станція в парку ім. Ф.Мершавцева вже давно стала візитною карткою міста і романтичним місцем, яке люблять відвідувати молодята після реєстрації шлюбу. До основних відвідуваних туристичних визначних пам'яток Кривого Рогу відносяться також: залізорудний кар'єр Південного гірничо-збагачувального комбінату грандіозною тривалістю 3 км і глибиною понад 400 метрів, і знаменитий водоспад білі камені на гранітних порогах річки Інгулець біля греблі Карачунівського водосховища. Подивитися на дані дивовижні пам'ятки приїжджають туристи з усіх куточків світу.

Готелі Кривого Рогу

Для гостей міста відкриті готелі: Акорд Готель Делюкс, Park House, Саксагань, Братислава, Вікторія, Дружба, Раціотель, Рейкарц Аврора, Україночка, Центральна, Арена, Імперіал, Ювілейна та ін.

Інші статті: Кропивницький пам'ятки,
Лисичанськ пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить