Лисичанськ


Віддано голосів:  35

Всього переглядів: 12282


ЛисичанськЛисичанськ - місто обласного підпорядкування в Луганській області України, розташоване на правому березі Сіверського Дінця. Площа міста - 96 км2. Населення - 97 тис. осіб. Відстань до Києва - 593 км.

Історія міста

Виникнення Лисичанська нерозривно пов'язане із зародженням вугільної промисловості Донбасу. Офіційною датою заснування Лисичанська вважається 1710 рік. Територія нинішнього Лисичанська і прилеглі до нього землі, як і територія всього Донецького басейну, до середини XVIII ст. залишалася малозаселеною. У 1795 за указом Катерини II був побудований Луганський ливарний завод, а поруч з Лисичанськом закладений перший рудник Донбасу. Після Жовтневої революції, в 1917-1919 рр., влада в Лисичанському районі неодноразово переходила від однієї політичної сили до іншої, в кінці 1919 в Лисичанську остаточно встановилася Радянська влада. Під час Другої світової війни, з липня 1942 по лютий 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і було майже повністю зруйноване. З перших днів визволення почалося активне відновлення і розвиток міста, його промислових підприємств, установ культури. У 1952 Лисичанськ отримав статус міста обласного підпорядкування. Сьогодні Лисичанськ - великий промисловий та індустріальний центр східної частини України.

Культура, музеї та театри Лисичанська

Культурні традиції та історичні події життя міста знайшли відображення в експозиціях міських музеїв і виставок. Експозиції краєзнавчого музею розповідають про заснування Лисичанська, історію вуглевидобутку на Донбасі, етнографічні традиції регіону та про участь жителів міста у Великій Вітчизняній війні. Тут можна побачити реконструкцію поховання, якому близько п'яти тисяч років, відтворену за допомогою артефактів, знайдених археологами в околицях міста. Експозиції літературного музею ім. В.Сосюри присвячені творчості українського поета, його життєвому і творчому шляху, тут представлені особисті речі поета В.Сосюри, фотографії, рукописи, книги. На базі музею проводяться літературні свята, читання та уроки літератури. Крім того, в місті діє музей історії розвитку вугільної промисловості Лисичанського вугільного району та історичні музеї промислових підприємств міста. У Лисичанську розташовані такі культурні заклади, як міські палаци та будинки культури, які є місцем проведення творчих фестивалів, головних міських культурних та громадських заходів.

Пам'ятки Лисичанська

Лисичанськ - одне з найстаріших міст Донбасу, історія міста втілилася в збережених до наших днів історичних та архітектурних пам'ятках різних епох. До визначних пам'яток церковної архітектури міста відносяться: Свято-Митрофанівський храм (1859), Свято-Миколаївський собор (1901), Переїзнянська церква (1895) та ін. У Лисичанську знаходиться велика кількість пам'яток монументальної архітектури, присвячених різним історичним подіям, найбільш відомими з яких є: пам'ятник засновнику міста і рудознатцу Григорію Капустіну, пам'ятний знак першій шахті в Донбасі, меморіальний комплекс Великої Вітчизняної війни "Привольнянский плацдарм", історико-меморіальний комплекс "Пам'ять", пам'ятник маршалу К.Ворошилову, пам'ятник лисичанам-льотчикам Великої Вітчизняної війни, меморіальний комплекс захисникам і визволителям Лисичанська "Танк Т-34", пам'ятник поетові В.Сосюрі, пам'ятний знак 200-річчя Донбасу, пам'ятник на честь 400 лисичан-афганців, пам'ятник землякам чорнобильцям та ін. На високому березі річки Сіверський Донець, з якого відкривається погляду велична панорама міста, розташована скульптурна композиція "Олень", що стала одним з впізнаваних місць Лисичанська. Біля будівлі колишньої штейгерської школи, нині Лисичанський гірничо-індустріальний коледж, знаходяться дві кам'яні статуї - половецькі кам'яні баби, що відносяться до половецьких старожитностей ХІІ століття н.е. Серед улюблених місць відпочинку городян і гостей міста слід відзначити: озеро Клешня і зону відпочинку біля нього, міський парк "Водна станція", Гресівський парк культури і відпочинку, до місцевих природних пам'яток відноситься Конгресів Яр (Гельмерсенів Яр), що є геологічним пам'ятником.

Готелі Лисичанська

Для гостей міста відкриті готелі: Лисичанськ, Пролетар, Витязь, Мир, Аметист, Венеція та ін.

Інші статті: Луганськ пам'ятки,
Луцьк пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить