Луганськ


Віддано голосів:  177

Всього переглядів: 3057


ЛуганськЛуганськ - адміністративний центр Луганської області, розташований на річці Лугань. Площа міста - 269,6 км2. Населення - 404 тис. осіб. Відстань до Києва - 811 км.

Історія міста

Місто засноване в 1795 як робітниче селище, що об'єднав поруч розташовані поселення і спочатку отримав назву Луганський завод, у зв'язку з підставою за указом Катерини II чавуноливарного заводу в долині річки Лугань. У 1882 робітниче селище отримало статус міста і назву Луганськ. Під час Громадянської війни, протягом 1917-1919 рр., влада в місті неодноразово переходила між військами Червоної Армії, Центральної Ради, австро-німецьких військ, донських козаків, Збройних сил Півдня Росії. З грудня 1919 в Луганську остаточно встановилася Радянська влада. У 1935 місто перейменоване в Ворошиловград, в 1938 Луганськ стає обласним центром. Під час Другої світової війни, з липня 1942 по лютий 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста. У 1958 місту повернуто історичну назву Луганськ. У 1970 місто перейменоване на Ворошиловград. У 1990 Луганську повернуто його первісну назву. Сьогодні Луганськ - важливий промисловий, культурний і транспортний вузол східної частини України.

Культура, музеї та театри Луганська

Важливе місце в культурному житті міста займають музеї Луганська, що зберегли унікальні експозиції, що розповідають про історію розвитку міста, особливості культурних і природних пам'яток краю. Луганський краєзнавчий музей, маючи статус одного з найстаріших музеїв міста, є найбільшим музейним закладом Луганської області, де здійснюється науково-дослідна та науково-просвітницька діяльність. В даний час в музеї знаходиться більше 300000 історичних експонатів. Ще однією визначною пам'яткою міста є Луганський художній музей, в якому представлено понад 8000 творів мистецтва XVI-XX ст., а також роботи сучасних художників. Далеко за межами Луганська відомий міський літературний будинок-музей В.Даля, експозиції якого розкривають основні моменти життєвого і творчого шляху письменника, включаючи різноманітні предмети старовини, фотодокументи, картини та ексклюзивні літературні видання. Безсумнівно, цікаві для відвідування і експозиції міського музею історії та культури Луганська, авіаційно-технічного музею, художньої галереї, музею-квартири Владислава Титова, музею Луганського верстатобудівного заводу і пожежно-технічного центру. Луганськ має давні театральні традиції. Широко відомі Луганський академічний обласний російський драматичний театр ім. П.Луспекаєва, Луганський академічний український музично-драматичний театр, Луганський обласний академічний театр ляльок, що викликають величезний інтерес глядацької аудиторії і беруть активну участь у різних регіональних і міжнародних театральних фестивалях. Особливим місцем для справжніх шанувальників музичного мистецтва є Луганська обласна філармонія, яка постійно радує своїх відвідувачів сценічними виставами високого рівня, запрошуючи знамениті музичні та театральні колективи.

Пам'ятки Луганська

Луганськ - мальовниче місто з багатогранним історичним минулим, тут знаходиться багато унікальних пам'яток, які розкривають історію та культурні традиції даного регіону. До відомих пам'яток архітектури міста відносяться найстаріша Церковна споруда в Луганську - Свято-Петропавлівський кафедральний собор (1795), будівля готелю "Україна" (1952), будівля палацу культури (1912), комплекс будівель, розташованих по вулицях Леніна і К.Маркса (XIX ст.). Однією з головних визначних пам'яток міста вважається Свято-Володимирський кафедральний собор (1993), що є наймасштабнішою спорудою на південному сході України. Серед пам'яток церковної архітектури так само варто відзначити: храм Олександра Невського (2003), Свято-Троїцький кафедральний собор (2013), церкву Кипріяна і Юстини (2000), Свято-Вознесенський собор (1791) в Олександрівську та ін. У Луганську є велика кількість пам'ятників монументального мистецтва, що представляють інтерес, як для історії міста, так і історії країни в цілому, серед них: меморіал "Гостра могила", розташований в місці жорстоких боїв за місто Луганськ під час громадянської війни, пам'ятник маршалу К.Ворошилову, два трофейних британських танки часів Першої світової війни як пам'ятник громадянської війни, пам'ятник Т.Снежиной і ін. Візитною карткою сучасного Луганська вважається пам'ятник князю Ігорю, розташований на пагорбі-п'єдесталі біля річки Сіверський Донець, що є символом військової доблесті і дружби слов'янських народів. Відомою пам'яткою міста є парк-музей половецьких баб - музей під відкритим небом, який знаходиться на території Луганського національного університету ім. Т.Шевченка. В даному музеї зібрана найбільша в Україні колекція оригінальних кам'яних фігур, які були створені скіфами і половцями в XI-XIII ст. Особливий інтерес представляють природні пам'ятки Луганської області, численні заповідники і парки для відпочинку.

Готелі Луганська

Для гостей міста відкриті готелі: Україна, Луганськ, Слов'янська, Тропікана, Еліт-Комфорт, Дружба, Iніціал, Iнтер, Радянська, Арена, Динамо, Доміно, Каретний двір, Старт, Турист, Юніон, Університетська та ін.

Інші статті: Луцьк пам'ятки,
Львів пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить