Львів


Віддано голосів:  133

Всього переглядів: 10870


ЛьвівЛьвів - місто обласного підпорядкування на Україні, обласний центр Львівської області, розташоване на річці Полтві. Площа міста - 192 км2. Населення - 718 тис. осіб. Відстань до Києва - 467 км.

Історія міста

Згідно з першими згадками про місто, Львів був заснований в 1256 князем Данилом Галицьким. З 1272 місто стало столицею Галицько-Волинського князівства. У 1349 увійшов до складу Польщі та Речі Посполитої, з 1356 отримав Магдебурзьке право. У складі Польщі, а пізніше і Польсько-Литовської держави Львів став столицею Руського воєводства. 1527 ознаменувався великою пожежею, в якій згорів майже все місто, і пізніше був відновлений. У 1704 під час Великої Північної війни місто було захоплене і розграбоване армією шведського короля Карла XII. У 1772, після першого поділу Польщі, Львів став столицею австрійської провінції - незалежного Королівства Галичини і Лодомерії. З 1772 по 1918 місто офіційно носило назву Лемберг. На початку Першої світової війни під час Галицької битви в серпні 1914 місто було взято російськими військами і до липня 1915 був центром Галицького генерал-губернаторства, поки знову не був зайнятий австро-угорськими військами. У 1918 Львів ненадовго входив до складу Західно-Української народної республіки. З 1919, після закінчення польсько-української війни, став частиною Польської Республіки та адміністративним центром Львівського воєводства. У вересні 1939 Львів був зайнятий Радянською Армією і увійшов до складу Української РСР. Під час Другої світової війни, з червня 1941 по липень 1944, місто було окуповане німецько-фашистськими військами. З 1944 по 1991 Львів був у складі Української РСР. З серпня 1991 у складі незалежної України. Сьогодні Львів - великий промисловий, транспортний, національно-культурний та освітньо-науковий центр західної частини України.

Культура, музеї та театри Львова

Львів відомий як центр мистецтва, літератури, музики і театру, один з найважливіших культурних центрів на Україні. У Львові налічується понад 40 музеїв, серед них: Львівський державний республіканський Історичний музей, другий за величиною Історичний музей України, що налічує близько 330 тис. рідкісних експонатів і творів мистецтва; Національний музей ім. А.Шептицького, що володіє величезною колекцією ікон, рукописів, скульптури, гравюри, живопису та кераміки; Львівська національна галерея мистецтв, один з найбагатших художніх музеїв України; Музей етнографії та художнього промислу, єдиний музей такого типу на Україні; Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка; Національний меморіал "Тюрма на Лонцького", перша на Україні в'язниця-музей, присвячена жертвам окупаційних режимів. Популярними у туристів є також Музей народної архітектури та побуту під відкритим небом "Шевченківський гай" на території етно-парку "Знесіння", Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької, Мінералогічний музей ім. Євгенія Лазаренка, Аптека-музей, Музей зброї "Арсенал", Музей історії релігії, Музей мистецтва давньої української книги, Палац Потоцьких, Музей скла, Львівський музей пива та інші. В даний час безперечним свідченням культурного багатства міста є велика кількість театрів, концертних залів, творчих спілок, а також великого числа багатьох творчих фестивалів і заходів. У місті діє сім професійних театрів: Львівський оперний театр ім. Соломії Крушельницької, Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса, Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки, Львівський академічний духовний театр "Воскресіння", Львівський академічний обласний театр ляльок, Перший український театр для дітей та юнацтва, шість театрів-студій. Місто є значним центром театрального та музичного життя - щорічно тут проходить театралізований карнавал, безліч музичних і театральних фестивалів.

Пам'ятки Львова

В архітектурі Львова відображено багато європейських стилів та напрямків, що відповідають різним історичним епохам. У місті знаходиться найбільша кількість пам'яток архітектури на Україні. Історичний центр Львова внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Львівські середньовічні замки, культові споруди та палаци викликають захват і захоплення. До відомих пам'яток архітектури міста відносяться: Львівська ратуша (1835), де нині розміщується міська адміністрація; будівля Оперного театру (1900), що вражає своєю красою і розкішшю; Палац Потоцьких (1880), виконаний у стилі французького класицизму; Палац Корнякта (1576), що нині належить Львівському історичному музею; Будинок вчених (XIX ст.), зведений у стилі європейської палацової архітектури. У місті збереглися залишки оборонних споруд XVI-XIX ст., серед яких: Цитадель, що відноситься до австрійських фортифікаційних споруд XIX ст., Міський арсенал, в якому нині відкрито Музей зброї; Порохова вежа, що представляє собою пам'ятник військової архітектури епохи Ренесансу та ін. Львів відомий унікальними за своєю красою соборами і храмами, пам'ятниками середньовічної церковної архітектури, це, насамперед: Латинський кафедральний собор (1479), Собор святого Юра (1770), Домініканський монастир і собор (XVIII ст.), Вірменський кафедральний собор (XIV ст.), Каплиця Боїмів (XVII ст.), Костел Успіння Діви Марії (1353), Костел і монастир бернардинів (1630), Костел Іоанна Хрестителя (XIII ст.), Костел єзуїтів (XVII ст.), Костел святої Ельжбети (XIX ст.), Успенська церква (1559), Церква і монастир святого Онуфрія (XIII ст.), Преображенська церква (1906), Церква Покрова Богородиці (1745), Церква Святого Миколая (1340) та ін. У Львові є велика кількість пам'яток монументального мистецтва, що представляють інтерес, як для історії, так і історії країни в цілому, серед них: пам'ятник князю Данилу Галицькому, Монумент бойової слави, пам'ятники Т.Шевченка, Гловацькому, А.Міцкевичу, І.Франка, першодрукареві В.Федорову та ін. Особливий інтерес представляють численні парки для відпочинку Львова, а також заповідники та природні пам'ятки Львівської області.

Готелі Львова

Для гостей міста відкриті готелі: Нобіліс, Цитадель Інн, Kavalier Boutique, LH, Львів, Асторія, Атлас Делюкс, Вінтаж Бутік, Деліс, Дністер, Леополіс, Панорама, Рейкарц Дворжец, Рейкарц Медіваль, Гетьман, Сент Федер, Супутник, Швейцарський, У Бюргера, Шопен, Еней, Волтер, Гелікон, Євроготель, Жорж, Комфорт, Марс, Нота Бене, НТОН, Рамада, Риус та ін.

Інші статті: Макіївка пам'ятки,
Маріуполь пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить