Макіївка


Віддано голосів:  17

Всього переглядів: 1278


МакіївкаМакіївка - місто обласного значення в Донецькій області України, розташоване в південно-східній частині України. Площа міста - 425,6 км2. Населення - 340 тис. осіб. Відстань до Києва - 712 км.

Історія міста

Роком заснування Макіївки вважається дата першої згадки в 1690 поселення запорізьких козаків Ясинівка, розташованого на її території. У 1787 виникла слобода Макіївська, пізніше селище Макіївка. У середині XIX ст. в районі нинішньої Макіївки почався видобуток кам'яного вугілля. У 1892, поблизу побудованого на північ від Макіївки металургійного заводу, виникло селище Дмитрієвськ. У 1917 селище Дмитрівськ отримало статус міста і стало центром Макіївського району. У 1919 Макіївський район був включений до складу Донецької губернії. У 1931 місто Дмитрівськ було перейменоване в місто Макіївка. Під час Другої світової війни, з жовтня 1941 по вересень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і було майже повністю зруйноване. Із закінченням війни почалося активне відновлення і розвиток міста. Сьогодні Макіївка - важливий центр вуглевидобутку і промисловості східної частини України.

Культура, музеї та театри Макіївки

Історико-культурна спадщина міста втілена в експозиціях і музейних колекціях Макіївського міського художньо-краєзнавчого музею, фондове зібрання якого налічує понад 30 тис. музейних предметів. До складу фондів Макіївського художньо-краєзнавчого музею входять рукописні та письмові матеріали, зібрані з часу його заснування. Гордістю музею є етнографічна колекція, до складу якої входять: українська народна землеробська техніка, знаряддя праці та вироби місцевих ремісників, меблі, дерев'яний та керамічний посуд, російський та український національний одяг. До найбільш вагомих зборів належить нумізматична колекція, яка налічує близько 3 тис. рідкісних експонатів. Найдавніший період в історії міста висвітлюється на основі численних геологічних та археологічних колекцій музею. Експозиція залу природи розповідає про фізико-географічне положення міста Макіївки, його клімат, водні ресурси, рослинний і тваринний світ, корисні копалини. Макіївський художньо-краєзнавчий музей є провідним багатопрофільним закладом культури, де регулярно проводяться тематичні та персональні виставки. У Макіївці знаходиться Донецький академічний обласний російський театр юного глядача, який бере активну участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних театральних фестивалях. У місті розташовані міські палаци і будинки культури, які є місцем проведення основних культурних і громадських заходів.

Пам'ятки Макіївки

Історія Макіївки знайшла відображення в збережених до наших днів історичних і архітектурних пам'ятках різних епох. До визначних пам'яток церковної архітектури міста відносяться: Собор Георгія Побідоносця, Храм Архістратига Михаїла, Свято-Серафимівська церква, Свято-Казанський собор, Храм Різдва Іоанна Хрестителя, Свято-Миколаївський храм, Вірменська православна церква Сурб Хач та ін. У Макіївці знаходиться велика кількість пам'яток монументальної архітектури, присвячених різним історичним подіям, найбільш відомими з яких є: Меморіал подвигу шахтарів Макіївки, пам'ятник першовідкривачеві Донбасу Григорію Капустіну, пам'ятник маршалу Ігорю Сергєєву, "Вічний вогонь" у центральному сквері Слави, пам'ятник Юхиму Славському, пам'ятник жертвам фашизму, пам'ятник воїнам, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни, пам'ятник на честь незалежності України "Славте Макіївку" та ін. Серед улюблених місць відпочинку городян і гостей міста слід відзначити: Радянську площу, що вважається улюбленим місцем закоханих, Парк ім. В.Джарти, Бульвар Горбачова, званий "маленьким Макіївським арбатом", і є відмінним місцем для відпочинку і прогулянок.

Готелі Макіївки

Для гостей міста відкриті готелі: Melnitsa Hotel, Маяк, Централь, Барвиха, Пугач, Вікторія, Бухта піратів, Apartment Makeyevka, Ластівка, Біла Сова та ін.

Інші статті: Маріуполь пам'ятки,
Мелітополь пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить