Мелітополь


Віддано голосів:  1919

Всього переглядів: 26315


МелітопольМелітополь - місто обласного значення в Запорізькій області України, розташоване на берегах річки Молочної. Площа міста - 49,7 км2. Населення - 150 тис. осіб. Відстань до Києва - 536 км.

Історія міста

Наприкінці XVII ст. на місці нинішнього Мелітополя існував Ногайський аул Кіз-Яр. У 1783 територія Мелітополя увійшла до складу Російської імперії. У 1784 був утворений Мелітопольський повіт, цей рік прийнято вважати датою заснування Мелітополя. У 1814 на місці аулу Кіз-Яр була заснована слобода Новоолександрівка. У 1842 Новоолександрівка отримала статус міста, призначена центром Мелітопольського повіту і перейменована в Мелітополь. Після Жовтневої революції, в 1917-1920 рр., влада в Мелітопольському районі неодноразово переходила від однієї політичної сили до іншої, в кінці 1920 в Мелітополі остаточно встановилася Радянська влада. Під час Другої світової війни, з жовтня 1941 по жовтень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У повоєнні роки почалося активне відновлення і розвиток міста, його промислових підприємств, установ культури. Сьогодні Мелітополь - важливий промисловий і культурний центр півдня України.

Культура, музеї та театри Мелітополя

Культурні традиції та історичні події життя міста знайшли відображення в експозиціях Мелітопольського краєзнавчого музею, фонди якого в даний час налічують 60 тисяч експонатів і продовжують поповнюватися. У музеї зберігається унікальна колекція скіфського золота IV ст. до н.е., знайденого в результаті розкопок Мелітопольського кургану. Музей зібрав багаті колекції старовинних фотографій, предметів, книг і документів, що висвітлюють різні сторони економічного, політичного і культурного життя Мелітопольщини в різні роки. Нумізматична колекція музею включає в себе рідкісні ордена і медалі, жетони, печатки, значки, паперові грошові знаки. Природознавчий фонд музею представлений геологічною, палеонтологічною, ботанічною, зоологічною та ентомологічною експозиціями. Серед експонатів художньої колекції музею велику цінність представляють живописні та графічні роботи українських і зарубіжних художників. Музей регулярно проводить різні виставки та експозиції, пов'язані з історією, суспільством і природою Мелітопольського краю. У Мелітополі працюють драматичні театральні колективи "Время", "Гаудеамус", "Колесо" "Балаганчик", театр ляльок "Червоні вітрила" і театр танцю "Попелюшка", які регулярно дають вистави на сценах міста. У Мелітополі розташовані міські палаци і будинки культури, які є місцем проведення творчих фестивалів, головних міських культурних і громадських заходів.

Пам'ятки Мелітополя

Історія міста втілилася в історичних і архітектурних пам'ятках різних епох, що збереглися до наших днів. Серед пам'яток церковної архітектури та культових споруд міста слід виділити: Олександро-Невський кафедральний собор (1941), Монастир святого Сави Освяченого (1995), Свято-Троїцьку церкву (1940), Церкву великомучениці Катерини (2005), Церкву Андрія Первозванного (2003), Храм Серафима Саровського (2009), Церкву Іоанна Кронштадтського (1996), Каплицю Луки Кримського (1903), Церкву Михайла Архангела (1905) у Тихонівці та ін. У Мелітополі розташована велика кількість пам'ятників монументальної архітектури, присвячених різним історичним діячам і подіям, найбільш відомими з яких є: пам'ятники Б.Хмельницькому, Т.Шевченку, В.Висоцькому, меморіал героям-підпільникам, а також незвичайні скульптурні композиції, присвячені Остапу Бендеру, Віденському стільцю та ін. Серед улюблених місць відпочинку городян і гостей міста слід відзначити Парк культури і відпочинку ім. М.Горького, який приваблює різноманітністю ростуть в ньому дерев і численними розважальними атракціонами для дітей і дорослих. Однією з природних пам'яток Мелітополя можна вважати Старобердянське лісництво - один з найбільших лісових масивів у степовій зоні України. Найзнаменитішим пам'ятником природи в околицях Мелітополя є Кам'яна могила - масив пісковика на березі річки Молочної, що складається з великих кам'яних брил висотою до 12 метрів, що використовувалися стародавніми людьми як святилище і зберегли унікальні петрогліфи. У годині їзди від Мелітополя розташоване Азовське море, на узбережжі якого знаходиться безліч пляжів, санаторіїв і будинків відпочинку, а також гідрологічний заказник Молочний лиман.

Готелі Мелітополя

Для гостей міста відкриті готелі: Діброва, Воронцовський, Ріо, 7 зірок, Атріум, Вежа, Тріо, Південний, Лорд та ін.

Інші статті: Мукачево пам'ятки,
Миколаїв пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить