Мукачево


Віддано голосів:  150

Всього переглядів: 9581


МукачевоМукачево - місто обласного підпорядкування в Закарпатській області України, адміністративний центр Мукачівського району, розташоване на річці Латориця. Площа міста - 27 км2. Населення - 86 тис. осіб. Відстань до Києва - 606 км.

Історія міста

Заснування міста відноситься до VIII ст., коли вперше зустрічається письмова згадка про поселення 896 р. У 1086 поселення сильно постраждало від спустошливого навали половців, а в 1241 від навали монголо-татарських орд. У 1376 Мукачево отримало статус міста на підставі грамоти королеви Угорщини Єлизавети. У 1445 місто отримало Магдебурзьке право - право на самоврядування і формальну незалежність. Після поразки Угорщини від турків-осман у 1526 Мукачево переходить у володіння турецьких васалів - трансільванських князів. У 1567 австрійські війська вторглися на територію Закарпаття і майже повністю знищили місто. Протягом XVI-XVII ст. місто знаходилося в руках різних правителів і не раз було предметом суперечки між трансільванськими і австрійськими князями. На рубежі XVII і XVIII ст. Мукачево стає центром військових дій між учасниками національно-визвольного руху Угорщини і прихильниками австрійського панування. У 1848-1849 Закарпаття підтримало буржуазну революцію в Угорщині. У 1919 після інтервенції чехословацьких і румунських військ місто було приєднане до Чехословацької республіки. У 1938 рішенням Віденського арбітражу Мукачево разом з усією рівнинною територією Закарпаття був переданий Угорщині. Під час Другої світової війни, з квітня 1944 по жовтень 1944, місто було окуповане німецько-фашистськими військами. Після закінчення війни з 1945, згідно з договором між СРСР і Чехословаччиною, Мукачево i території Закарпаття увійшли до складу Української РСР. З 1991 місто перебуває у складі незалежної України. Сьогодні Мукачево - важливий промисловий і культурний центр на заході України.

Культура, музеї та театри Мукачева

Культурні традиції та історичні події життя міста і краю знайшли відображення в експозиціях Мукачівського історичного музею, розташованого в старовинному замку Паланок, овіяному легендами і бойовою славою. На величезній виставковій площі, що становить майже 4 тисячі квадратних метрів, представлено більше десятка виставок, що демонструють як історію самого замку, так і історію Закарпаття. Етнографічні та археологічні колекції Мукачівського історичного музею дозволяють відвідувачам ознайомитися з рідкісними предметами, що датуються кам'яним століттям і мідно-бронзовою епохою, зі зброєю, знаряддями праці та іншими історичними експонатами. Досить великою є колекція, присвячена етнографії та побуту різних народностей, що проживали в місті та Закарпатті в різні часи. У картинній галереї Мукачева експонуються полотна видатних живописців Закарпаття минулого століття, колекція ікон XVI-XIX ст., розгорнута виставка сучасного живопису українських, угорських та польських майстрів образотворчого мистецтва. Театральне мистецтво Мукачева представлене постановками Закарпатського державного російського драматичного театру, приватного театру "Бенефіс", дитячого музичного театру. У місті розташовані міські будинки культури, працює багато професійних і народних музичних колективів.

Пам'ятки Мукачева

Мукачево - відомий туристичний центр, що приваблює відвідувачів своєю цікавою архітектурою, численними фестивалями, багатющою історичною спадщиною і красивими ландшафтами. Впізнавані архітектурні пам'ятки і збережені iсторичні пам'ятки Мукачева різноманітні, але в першу чергу візитною карткою міста є, звичайно ж, замки. Головною визначною пам'яткою Мукачева вважається пам'ятка архітектури ХІV-ХVІІІ ст. - величний замок Паланок, що височіє на високому пагорбі вулканічного походження. Це найвище місце міста, звідки відкривається чудовий панорамний вид на Мукачево та його околиці. На сьогоднішній день всередині замку розміщені музейні експозиції, що оповідають про легендарне минуле даної споруди. Справжньою окрасою міста служить Міська Ратуша, вершину якої вінчають куранти, визнані в XX ст.одними з кращих в Європі. Ще однією відомою пам'яткою Мукачева, розташованої в самому центрі міста, є чудовий палац князів Ракоці, в стінах якого нині розташована художня школа. Дивно гармонійно вписуються в міську архітектуру церковно-культові споруди: Свято-Миколаївський жіночий монастир, собор Почаївської ікони Божої Матері, греко-католицький жіночий монастир святого Василія Великого, собор Успіння Пресвятої Богородиці, костел святого Мартина, синагога мукачівських хасидів та ін. Крім архітектурних пам'яток, пам'ять про події минулого зберігають численні меморіали і пам'ятники, серед яких: пам'ятник князю Федору Коріатовичу, пам'ятник творцям російської писемності Кирилу і Мефодію, пам'ятник українському письменнику Олександру Духновичу, пам'ятник угорському художнику Мігай Мункачі, меморіал воїнам-інтернаціоналістам та ін. Чимало цікавих пам'яток розташовано в околицях Мукачева, це, перш за все: мисливський замок-палац графів Шенборнів в сусідньому селі Карпати, водоспад із забавною назвою "Скакало", старовинний особняк-фортеця Сент-Міклош в Чинадієво, а також безліч інших дивовижних природних і архітектурних пам'яток.

Готелі Мукачева

Для гостей міста відкриті готелі: Інтурист, Латориця, Стар, Фердинанд, Червона Гора, Тональ, Вільні кімнати, Лангер, Магнат, Альфа, Барва, Вікенд, Паланок, L&M, Водолій, Дельфін та ін.

Інші статті: Миколаїв пам'ятки,
Нікополь пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить