Миколаїв


Віддано голосів:  37

Всього переглядів: 5112


МиколаївМиколаїв - адміністративний центр Миколаївської області України, розташований у місці злиття річок Південний Буг та Інгул. Площа міста - 253 км2. Населення - 478 тис. осіб. Відстань до Києва - 857 км.

Історія міста

Миколаїв заснований в 1789 як кораблебудівна верф за указом князя Григорія Потьомкіна. У 1790 отримав статус міста. У XIX ст. місто стало центром кораблебудування на Чорному морі, а також центром управління Чорноморським флотом. У період революції на Україні, протягом 1917-1920 рр., влада в місті неодноразово переходила від однієї політичної сили до іншої. У 1918 Миколаїв був окупований австро-німецькими військами. У 1920 в місті остаточно встановилася Радянська влада. З 1920 Миколаїв стає центром Херсонської, а пізніше Миколаївської губернії Української РСР. З 1922 по 1932 Миколаїв - повітовий, пізніше районний центр Одеської губернії Української РСР. З 1932 - районний центр Одеської області. З 1937 Миколаїв - адміністративний центр Миколаївської області. Під час Другої світової війни, з серпня 1941 по березень 1944, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста, Миколаїв став одним з центрів суднобудування СРСР. З 1991 місто перебуває у складі незалежної України. Сьогодні Миколаїв - важливий промисловий, культурний і транспортний вузол на півдні України.

Культура, музеї та театри Миколаєва

У Миколаєві розташовані цікаві та унікальні музеї, що дозволяють познайомитися з історичною і культурною спадщиною міста. Миколаївський обласний краєзнавчий музей, заснований в 1803, містить понад 300 тисяч експонатів, що відображають історію краю з давніх часів до сучасності. У музеї зібрано безліч предметів старовини, серед яких рідкісні античні предмети з Ольвії, зброя козацтва, інструменти, використовувані в Київській Русі та ін. Цікавими для відвідування в Миколаєві будуть: Музей суднобудування і флоту, в якому представлені моделі старовинних і сучасних кораблів, зібрана унікальна колекція стародавньої зброї - XVIII-XIX ст.; Музей підпільно-партизанського руху на Миколаєві в роки Великої Вітчизняної війни з експозиціями, що розкривають основні етапи партизанського опору в період з 1941 по 1944 рр., і унікальною колекцією радянської і німецької стрілецької зброї періоду Другої світової війни; Миколаївський обласний художній музей ім. В.Верещагіна, що містить зібрання іконописних робіт, твори сучасного і класичного живопису та ін. Театральне життя в Миколаєві представлена різноманітністю постановок і творчих рішень театральних колективів. У місті діють: Миколаївський академічний український театр драми і музичної комедії, Миколаївський академічний художній російський драматичний театр, Миколаївський державний театр ляльок і Миколаївська обласна філармонія, яка є місцем проведення різних концертних виступів і творчих фестивалів.

Пам'ятки Миколаєва

У Миколаєві збереглося безліч історичних пам'яток, будівель різних архітектурних стилів і культових споруд. Серед пам'яток церковної архітектури міста слід виділити: костел Святого Йосипа (1896), церкву Олександра Невського (1886), лютеранську церкву Христа Спасителя (1852), собор Різдва Пресвятої Богородиці (1800), кафедральний собор Касперівської ікони Божої Матері (1908), Свято-Нікольський собор (1817), церкву Всіх Святих (1807) та ін. Крім того, в Миколаєві знаходиться кенаса (1847) - культова споруда караїмів, що є пам'яткою архітектури XIX ст., нині використовується не за призначенням. Серед інших цікавих місць і визначних пам'яток Миколаєва слід відзначити: Шуховскую водонапірну вежу (1906), що вважається одним із символів міста; Миколаївську астрономічну обсерваторію (1821), включену в список світової спадщини ЮНЕСКО; красива будівля найстарішого на Україні Яхт-клубу (1887); комплекс будівель Миколаївського адміралтейства (1951), що утворюють історично сформувався архітектурний ансамбль; будівля Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру (1881), що є архітектурною пам'яткою. У Миколаєві встановлено велику кількість пам'ятників монументальної архітектури, присвячених різним історичним подіям і персоналіям, найбільш відомими з яких є: пам'ятники князю Г.Потьомкіну, адміралу С.Макарову, святому Миколаю Чудотворцю, О.Пушкіну, Т.Шевченку, В.Чорноволу, монумент Солдатам правопорядку та ін. Серед улюблених місць відпочинку городян і гостей міста слід відзначити: Флотський бульвар, з якого відкривається прекрасний вид на парк Перемоги, Бузький лиман і річку Інгул; Народний сад, що привертає різноманітністю ростуть в ньому дерев і численними розважальними атракціонами для дітей і дорослих; Дитяче містечко "Казка", що вважається українським "Діснейлендом" і своєрідним музеєм декоративного мистецтва; Миколаївський зоопарк, визнаний одним з кращих в Європі.

Готелі Миколаєва

Для гостей міста відкриті готелі: Турист, Асторія, Палац Україна, Reikartz, Раціотель Нікотель, Миколаїв, Олександрівський, Металург, Каравела, Золотий Фазан, Інгул, Цезар, Марк Плаза, Техноконтракт, Корал, Колос та ін.

Інші статті: Нікополь пам'ятки,
Одеса пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить