Нікополь


Віддано голосів:  22

Всього переглядів: 4817


НікопольНікополь - місто в Дніпропетровській області України, адміністративний центр Нікопольського району, розташоване на правому березі річки Дніпро. Площа міста - 59 км2. Населення - 108 тис. осіб. Відстань до Києва - 510 км.

Історія міста

Нікополь заснований в 1639 як козацька фортеця, що розташовувалася на правому березі Дніпра, мисі Нікітіному Розі, і спочатку отримала назву Микитинська Січ. У 1652 на її місці утворилася нова Чортомлицька Січ, а в 1667 було утворено поселення Нікітін Перевіз. У 1775 поселення отримало назву Слов'янськ і увійшло до складу Катеринославської губернії. У 1780 Нікополь отримав свою сучасну назву, ставши важливим центром перетину торгових шляхів на Придніпров'ї. У 1915 Нікополь отримав статус міста. У 1917 після Жовтневої революції в Нікополі була проголошена Радянська влада. У 1937 Нікополь став містом обласного підпорядкування. Під час Другої світової війни, з серпня 1941 по лютий 1944, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. Після звільнення почалося активне відновлення і розвиток міста, його промислових підприємств і установ культури. Сьогодні Нікополь - великий промисловий та індустріальний центр Дніпропетровської області та України.

Культура, музеї та театри Нікополя

Історико-культурна спадщина міста втілена в експозиціях та музейних колекціях Нікопольського державного краєзнавчого музею ім. М.Ломоносова, який вважається одним з найстаріших музеїв України. Фондове зібрання музею налічує понад 40 тис. предметів, що розповідають про природу та історію краю з давніх часів до наших днів, про людей, які створювали і створюють славу Нікопольщини. У фондах музею зберігаються цінні археологічні та етнографічні колекції, архівні матеріали та твори художнього мистецтва. Нікопольський державний краєзнавчий музей ім. М.Ломоносова є провідним багатопрофільним закладом культури, де регулярно проводяться тематичні та персональні виставки. У Нікополі діє Музей-аптека, єдиний подібний музей на Дніпропетровщині. У колекції музею представлені аптечні приналежності різних історичних періодів, у тому числі скіфської епохи, старовинний аптечний посуд, упаковки для ліків, фармацевтична література, рецептурні довідники. Є в Нікополі і незвичайний Музей підземель, розташований в старих купецьких підземеллях ринку "Шопи", де можна ознайомитися з побутом місцевих купців, різними історичними артефактами і знахідками, здобутими під час дослідження підземель. Цікава для відвідування Художня галерея "Арліс", в експозиції якої представлені твори мистецтва сучасних нікопольських живописців. У Нікополі працюють театральні колективи та танцювальні студії, які регулярно дають вистави на сценах міста. У місті розташовані міські палаци і будинки культури, які є місцем проведення основних культурних і громадських заходів.

Пам'ятки Нікополя

Історія Нікополя знайшла відображення в збережених до наших днів історичних і архітектурних пам'ятках різних епох. До визначних пам'яток церковної архітектури міста відносяться: Спасо-Преображенський кафедральний собор (1898), Свято-Знам'янський храм (1912), Хрестовоздвиженська церква (1944), Храм трьох святителів (2004), Різдвяна церква (1820) та ін. Серед відомих пам'яток Нікополя слід зазначити: Будинок купця Т.Гусєва - одне з найкрасивіших будівель історичної частини міста, пам'ятник Богдану Хмельницькому і меморіальний комплекс, навіки зафіксував подвиг визволителів, біля підніжжя якого горить Вічний вогонь. Місто Нікополь багатий різними чудовими природними ландшафтами. Одним з визначних місць, куди мріють відправитися туристи, приїхавши в Нікополь, є Каховське водосховище, що вражає своїми розмірами і дивовижними природними пейзажами. Недалеко від Нікополя розташований Шолоховський каскадний водоспад, який по праву вважається однією з найкрасивіших пам'яток в Дніпропетровській області. Унікальний степовий водоспад, з 30-ти метровою протяжністю каскадів між виходами гранітних порід, є місцем з багатою історією, овіяною скіфськими і козацькими легендами. Серед улюблених місць відпочинку городян і гостей міста слід також відзначити: Молодіжний парк, Парк Перемоги, Парк Металургів, набережну, в районі парку ім О.Пушкіна та ін.

Готелі Нікополя

Для гостей міста відкриті готелі: Нікополь, Стара Гавань, Ніагара Спа, Майамі, Касабланка, Колесо, Афіна та ін.

Інші статті: Одеса пам'ятки,
Павлоград пам'ятки

 

Коментарі

 
ымым анкар +1 08-05-2022, 11:02

Цитировать
 

Додати коментар


Защитный код
Обновить