Павлоград


Віддано голосів:  7107

Всього переглядів: 56691


ПавлоградПавлоград - місто в Дніпропетровській області України, адміністративний центр Павлоградського району, розташоване в межиріччі річок Самара і Вовча. Площа міста - 59,3 км2. Населення - 103 тис. осіб. Відстань до Києва - 529 км.

Історія міста

Павлоград заснований в 1779 як військова слобода на місці поселення, що носило раніше назву Матвіївка, а пізніше Луганське. У 1784 Павлоград отримав статус міста. З утворенням Катеринославського намісництва Павлоград входив до його складу як повітове місто. Після Жовтневої революції, в 1917-1919 рр., влада в місті неодноразово переходила від однієї політичної сили до іншої, на початку 1920 в Павлограді остаточно встановилася Радянська влада. У 1925 місто стало окружним центром, а з 1926 - районним центром. З 1939 Павлоград - місто обласного підпорядкування в Дніпропетровській області Української РСР. Під час Другої світової війни, з жовтня 1941 по вересень 1943, місто було окуповане італійськими та німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У повоєнні роки почалося активне відновлення і розвиток міста, його промислових підприємств і установ культури. Сьогодні Павлоград - важливий промисловий і культурний центр Дніпропетровської області України, центр Західнодонбаського вугільного басейну.

Культура, музеї та театри Павлограда

Культурні традиції та історичні події життя міста знайшли відображення в експозиціях Павлоградського краєзнавчого музею, фонди якого налічують понад 40 тисяч музейних предметів, що висвітлюють історію Павлограда та Павлоградського району з найдавніших часів до сучасності. У краєзнавчому музеї зібрані історичні документи, фотографії, численні матеріали про видатних земляків, представлені вироби народних майстрів, різноманітні колекції з фондів музею. Історії становлення та розвитку вугледобувної промисловості в Західному Донбасі присвячені експозиції Музею історії та трудової слави ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля". В інтер'єрі музею відтворені елементи обстановки, в якій Гірникам доводиться працювати під землею. У музеї представлені історичні матеріали, що ілюструють становлення регіону від початку геологорозвідувальних робіт, будівництва шахт і введення їх в експлуатацію до наших днів. Музей оснащений за останнім словом техніки і вражає змістом експозицій. Театральне життя в Павлограді представлена різноманітністю постановок Павлоградського драматичного театру ім. Б.Захави, що є учасником різних міжнародних театральних фестивалів. У репертуарі театру представлені постановки за творами зарубіжних, вітчизняних класиків і сучасних драматургів. У Павлограді розташовані міські палаци і будинки культури, які є місцем проведення творчих фестивалів, міських культурних і громадських заходів.

Пам'ятки Павлограда

Історія міста втілилася в історичних і архітектурних пам'ятках різних епох, що збереглися до наших днів. У центрі Павлограда можна побачити красиві старовинні будівлі, такі як: будівля колишньої міської управи, нині "Укрпошта", будівля колишньої жіночої гімназії, нині Палац творчості дітей та юнацтва, особняк Герлейбова, будівля "Графського театру", нині Павлоградський драматичний театр ім. Б.Захави та ін. Серед пам'яток церковної архітектури та культових споруд міста слід виділити: Спаський собор (1892), Свято-Успенську церкву (1896), Церкву Кирила і Мефодія (2006), Храм похвали Божої Матері (2008), каплицю Володимира рівноапостольного (1999), Костел святого Архангела Михаїла (1896) та ін. Ще однією визначною пам'яткою Павлограда є Алея Слави, на якій встановлено пам'ятник-обеліск захисникам Батьківщини. У Павлограді розташована велика кількість пам'ятників і скульптурних композицій, найбільш відомими з яких є: пам'ятник засновнику міста Матвію Хижняку, пам'ятник уродженцю Павлограда, радянському конструктору танків Жозефу Котіну, у вигляді важкого танка "ІС-3", пам'ятник поручику Ржевському та ін. Однією з відомих природних пам'яток Павлоградського району є ландшафтний заповідник Балка Городище, розташований в басейні річки Самара, на території якого росте понад 400 видів рослин і мешкає велика кількість тварин, в тому числі і внесених до Червоної книги України.

Готелі Павлограда

Для гостей міста відкриті готелі: Південна, Заман, Скриня, Резон, Стиль, Хімік, Колос та ін.

Інші статті: Полтава пам'ятки,
Рівне пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить