Рівне


Віддано голосів:  94

Всього переглядів: 5740


РівнеРівне - місто на північному заході України, адміністративний центр Рівненської області, розташоване на річці Устя. Площа міста - 63 км2. Населення - 245 тис. осіб. Відстань до Києва - 327 км.

Історія міста

Згідно з першими письмовими згадками, місто засноване в 1283 як поселення Галицько-Волинського князівства. З другої половини XIV ст. був частиною Великого Князівства Литовського. У 1492 місто отримує Магдебурзьке право - право на самоврядування і формальну незалежність. З 1569 Рівне переходить у володіння Речі Посполитої. У 1703 в ході Північної війни місто було зайняте військами шведського короля Карла XII. У XVII-XVIII ст. місто знаходилося у володінні різних польських магнатів. З 1795 Рівне відійшов до Російської імперії, отримавши статус повітового міста. В ході громадянської війни, в 1917-1920 рр., влада в місті неодноразово переходила від однієї політичної сили до іншої. З 1921 року Рівне перебував у складі Польщі як повітовий центр Волинського воєводства. У 1939 був зайнятий Радянською Армією і увійшов до складу Української РСР, в якості обласного центру новоствореної Рівненської області. Під час Другої світової війни, з червня 1941 по лютий 1944, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста. Сьогодні Рівне - важливий культурний, соціально-економічний і транспортний центр північно-західної частини України.

Культура, музеї та театри Рівне

Важливе місце в культурному житті міста займають музеї Рівного, які зберегли унікальні експозиції, що розповідають про історію, культурні та природні пам'ятки краю. У Рівненському обласному краєзнавчому музеї, фонди якого складають понад 140 тис. експонатів, представлені твори волинського іконопису, колекції стародрукованих книг та графіки, скульптури, предмети козацького побуту, археологічні та етнографічні матеріали. Експозиція Літературного музею Уласа Самчука висвітлює рівненський період життя та діяльності українського письменника, його головні творчі здобутки. У Рівному на базі Рівненської бурштинової фабрики відкрито Музей Бурштину, тут можна побачити красу бурштинових каменів, знайдених в різний час на території Рівненської області, а також велику кількість ювелірних виробів ручної роботи. У селі Пересопниця Рівненської області на території музейного комплексу під відкритим небом "Княже місто" та культурно-археологічного центру "Пересопниця" діє Музей Пересопницького Євангелія - видатної рукописної пам'ятки староукраїнської літературної мови та мистецтва XVI ст. Театральне мистецтво представлене різноманітними постановками Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Н.Островського, Рівненського академічного обласного театру ляльок, Рівненського народного молодіжного театру, в репертуарі яких широко представлена як сучасна, так і класична вітчизняна і світова драматургія. Відома своїми творчими успіхами Рівненська обласна філармонія, зал камерної та органної музики якої є центром музичного життя міста та області. У місті розташовані міські палаци і будинки культури, які є місцем проведення основних культурних і громадських заходів.

Пам'ятки Рівного

Історія міста знайшла відображення в збережених до наших днів історичних і архітектурних пам'ятках різних епох. До визначних пам'яток церковної архітектури Рівного належать: Свято-Воскресенський кафедральний собор (1890) - храм з багатою історією, що є окрасою міста, Успенська церква (1756) - пам'ятка архітектури національного значення, Свято-Покровський кафедральний собор (1990) - один з найбільших і найвищих храмів України, Костел Святого Антонія (1900) - нині зал камерної та органної музики та ін. Серед пам'яток архітектури, розташованих у місті Рівне, особливе місце займає Будівля колишньої гімназії (1839), нині - Рівненського обласного краєзнавчого музею. Будівля гімназії привертає увагу своєю класичною вишуканістю і є своєрідним символом старого Рівного. У місті розташована велика кількість найрізноманітніших пам'яток, в їх числі: пам'ятник княгині Марії Рівненській, пам'ятник Уласу Самчуку, пам'ятник Тарасу Шевченку та ін. Серед улюблених місць відпочинку городян і гостей міста слід відзначити: Парк ім. Т.Шевченка, що є центральним парковим комплексом міста; Парк молоді з Лебединим озером, на якому щороку поселяються лебеді і дикі качки; Рівненський зоопарк, що має статус об'єкта загальнодержавного значення, в якому водиться понад 150 видів різних тварин і птахів; Озеро Басів Кут - озеро штучного походження на річці гирлі з міськими пляжами і човновою станцією.

Готелі Рівне

Для гостей міста відкриті готелі: Україна, Турист, Світ, Оптима, Софія, Мелроуз, Швейцарія, Горінь, Підкова, Марлен, Околиця, Форсаж, Готель Хутір та ін.

Інші статті: Сєвєродонецьк пам'ятки,
Слов'янськ пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить