Сєвєродонецьк


Віддано голосів:  187

Всього переглядів: 7162


СєвєродонецькСєвєродонецьк - місто обласного значення в Луганській області України, розташоване на лівому березі річки Сіверський Донець, при впадінні в неї річки Борової. Площа міста - 42,1 км2. Населення - 104 тис. осіб. Відстань до Києва - 596 км.

Історія міста

Місто засноване в 1934 як робітниче селище при будівництві хімічного комбінату, отримавши первісну назву Лисхімстрой. Під час Другої світової війни, з липня 1942 по лютий 1943, Лисхімстрой був окупований німецько-фашистськими військами і отримав серйозні руйнування. Із закінченням війни в місті почалися відновлювальні роботи. У 1950 робітниче селище отримало назву Сєвєродонецьк і статус селища міського типу. У 1958 Сєвєродонецьку присвоєно статус міста. З 1962 Сєвєродонецьк став містом обласного підпорядкування в Луганській області Української РСР. З 2014 в Сєвєродонецьку розташовується адміністрація Луганської області України. Сьогодні Сєвєродонецьк - один з найважливіших промислових, культурних і наукових центрів східної частини України.

Культура, музеї та театри Сєвєродонецька

Всі значущі події в історії становлення та розвитку міста знайшли своє відображення в експозиціях та музейних колекціях народного музею історії Сєвєродонецького об'єднання "Азот". Народний музей є хранителем історії не тільки містоутворюючого підприємства, а й цілого міста. Експозиції музею розповідають про історію Сєвєродонецька, про будівництво та розвиток хімічного підприємства "Азот", про видатних особистостей, трудівників та чудових трудових традицій. Серед виробничих музеїв України Народний музей "Азоту" визнаний одним з кращих. Також у місті діє Музей центру краєзнавства та туризму учнівської молоді. Увагу любителів живопису, безсумнівно, приверне Сєвєродонецька галерея мистецтв, що включає експозиції живопису та графіки сєвєродонецьких художників, а також твори народних майстрів декоративно-прикладного мистецтва. У Сєвєродонецькій галереї мистецтв регулярно проходять творчі вечори та презентації, зустрічі з цікавими людьми та тематичні виставки. У Сєвєродонецьку знаходиться Луганський академічний український музично-драматичний театр і театральна майстерня "Art&Гарт", які беруть активну участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних театральних фестивалях. У місті розташовані міські палаци і будинки культури, які є місцем проведення основних культурних і громадських заходів.

Пам'ятки Сєвєродонецька

До впізнаваних пам'яток Сєвєродонецька відносяться культові споруди церковної архітектури, серед яких, виділяється духовна перлина міста-храмовий комплекс на честь ікони Божої Матері "Стягнення загиблих", розташований на околиці міста в селищі Лісова Дача. На території храмового комплексу знаходиться Свято-Хрестовоздвиженський храм, Свято-Миколаївська каплиця, на честь перенесення мощей святителя Миколая чудотворця, а також безліч святинь. Особливе надбання храмового комплексу - Музей-ризниця, серед експонатів якого хрест та ікони, які були у вогні, але зовсім не пошкодилися, земля з місця різдва Пресвятої Богородиці, старовинні церковні облачення та багато іншого. З церковних споруд Сєвєродонецька слід зазначити: Христо-Різдвяний кафедральний собор, Церкву на честь ікони Божої Матері "Розчулення", Свято-Андріївську каплицю, Храм на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість", Храм на честь Іоанна Кронштадтського та ін. Одним з улюблених місць відпочинку городян і гостей міста вважається Сквер слави, головною визначною пам'яткою якого є меморіал воїнам-визволителям - танк Т-34, що стоїть на високому символічному постаменті. Серед пам'ятників монументальної архітектури міста виділяються Меморіальний комплекс на братській могилі радянських воїнів із запаленим Вічним вогнем і Меморіальний комплекс "Скорботна мати". Крім міських визначних пам'яток Сєвєродонецька земля багата своїми природними місцями, перш за все, це: мальовничий берег і ліси вздовж річки Сіверський Донець, озеро Чисте і рукотворне озеро-ставок Паркове - одні з найбільш затребуваних місць відпочинку в літній час.

Готелі Сєвєродонецька

Для гостей міста відкриті готелі: Мир, Центральна, Сєвєродонецьк, Околиця, Голден Палас, Ріо, Ксанаду, Місто та ін.

Інші статті: Слов'янськ пам'ятки,
Суми пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить