Шостка


Віддано голосів:  434

Всього переглядів: 8588


ШосткаШостка - місто в Сумській області України, адміністративний центр Шосткинського району, розташоване на березі річки Шостка. Площа міста - 43,7 км2. Населення - 74 тис. осіб. Відстань до Києва - 306 км.

Історія міста

Місто засноване в 1739 як робітниче селище при будівництві порохового заводу. З 1802 селище Шостка увійшло до складу Глухівського повіту Чернігівської губернії. У 1918 в Шостці була встановлена Радянська влада. У 1923 Шостка стала районним центром новоствореного Шосткинського району. У 1924 Шостці присвоєно статус міста. У роки Другої світової війни, з серпня 1941 по вересень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста. З 1991 Шостка у складі незалежної України. Сьогодні Шостка - важливий промисловий і культурний центр Сумської області України.

Культура, музеї і театри Шостки

Культурні традиції та історичні події життя міста знайшли відображення в експозиціях міських музеїв і виставок. Експозиції Шосткинського державного краєзнавчого музею розповідають про заснування міста, історію та природу краю, етнографічні традиції регіону та про участь жителів міста у Другій світовій війні. У музейних колекціях представлені оригінальні експонати: ікони XVIII-XIX ст., церковні печатки, фрагменти козацької зброї, кіно-фототехніка XIX-ХХ ст. У виставковому залі музею працюють виставки місцевих художників і майстрів народно-прикладного мистецтва. Відділом Шосткинського державного краєзнавчого музею є Музей I.Кожедуба, присвячений життю та героїчним перемогам відомого льотчика, який пройшов шлях від вихованця Шосткинського аероклубу до маршала авіації. Також у місті відкрито Музей П.Куліша - видатного письменника, одного з класиків української літератури, працюють музеї історії виробничих підприємств міста. При Центрі естетичного виховання молоді діють театральні студії та хореографічні колективи, відомі своїми творчими успіхами далеко за межами міста. У Шостці розташовані міські палаци та будинки культури, які є місцем проведення творчих фестивалів, головних міських культурних та громадських заходів.

Пам'ятки Шостки

Майже трьохсотрічна історія міста знайшла відображення в історичних та архітектурних пам'ятках, що зберегли пам'ять про багато відомих подій, що зіграли важливу роль у долі міста і краю. До відомих пам'яток Шостки належать старовинні історичні споруди та пам'ятки церковної архітектури, серед яких виділяються: Церква Різдва Христового (1785) - найстаріша будова в місті, Церква Святого Володимира (1883) - одна з небагатьох кам'яних каплиць, що вціліли на Сумщині, Церква Миколи Чудотворця (2010) та ін. У вигляді міста гармонійно поєднуються сучасні житлові комплекси, красиві храми і упорядковані парки. Заслуговують на увагу розташовані в Шостці пам'ятники монументальної архітектури та скульптурні композиції, присвячені різним історичним подіям, найбільш відомими з яких є: Монумент "Батьківщина-Мати", що став впізнаваним символом міста; Обеліск Слави із запаленим вічним вогнем; Авіапам'ятник у вигляді реактивного літака МіГ-21 на честь льотчика-героя I.Кожедуба; Пам'ятник-обеліск загиблим у роки війни працівникам заводу "Зірка"; Братська могила партизанів, підпільників і мирних жителів, розстріляних фашистами в 1942 р. та ін. Серед інших визначних пам'яток Шостки варто відзначити дивовижну природу цього краю, а також улюблені місця відпочинку городян і гостей міста, включаючи: парк культури і відпочинку "Юність", парк "Свободи", сквер ім. Є.Чернова, сквер ім. І.Кожедуба, а також лісопаркові масиви на околиці міста.

Готелі Шостки

Для гостей міста відкриті готелі: Прем'єр, Твій дім, Знахар, Зірка, Імперіал, Ані Байка та ін.

Інші статті: Бровари пам'ятки,
Алчевськ пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить