Сімферополь


Віддано голосів:  34

Всього переглядів: 276


СімферопольСімферополь - адміністративний центр Республіки Крим, розташований в центрі Кримського півострова на річці Салгір. Площа міста - 107,4 км2. Населення - 342 тис. осіб. Відстань до Києва - 807 км.

Історія міста

Датою заснування Сімферополя вважається 1784 рік. Перші згадки про поселення, що існували на території нинішнього Сімферополя відносяться до доісторичної епохи, найбільш відомим з яких є Неаполь-Скіфський - столиця скіфської держави, що виникла на березі річки Салгир в III столітті до н. е. і імовірно зруйнована готами в III столітті н. е. В період панування Золотої Орди на території Сімферополя існувало невелике поселення, що називалося Керменчик. Під час Кримського ханства тут виникло невелике місто Аксмеджіт (Ак-мечеть), що був резиденцією калги - другого за значимістю особи після хана. Після входження Криму до складу Російської імперії на місці Ак-Мечеті в 1784 був заснований новий місто, що отримало назву Сімферополь, став головним містом Кримського півострова і адміністративним центром Таврійської області, а пізніше Таврійської губернії. Під час Громадянської війни в Сімферополі розташовувалося кілька черзі змінювали один одного радянських і білих урядів. У 1921 після закінчення Громадянської війни місто стало столицею Кримської АРСР. Під час Другої світової війни з листопада 1941 по квітень 1944 Сімферополь був окупований німецько-фашистськими військами, зазнав серйозних руйнувань і знищення єврейського і циганського населення. У 1945 Сімферополь став центром Кримської області РРФСР, яка в 1954 була передана Радянської України. З 1997 місто є столицею Автономної Республіки Крим. Сьогодні Сімферополь - адміністративний, промисловий, науковий і культурний центр Республіки Крим.

Культура, музеї і театри Сімферополя

У Сімферополі відкриті експозиції численних музеїв міста, діє безліч приватних колекцій художніх салонів і галерей, в фондах яких зібрані унікальні експонати. Одним з найцікавіших і відвідуваних музеїв міста є Кримський республіканський краєзнавчий музей (Центральний музей Тавриди), заснований в 1867, і містить значні археологічні колекції, зібрання нумізматики, предмети декоративно-прикладного мистецтва і багаті історичні матеріали. Кримський етнографічний музей містить комплексні експозиції, в яких відображена різнобічна культура всіх народів, які проживали в історичних і культурних центрах Криму. У Сімферопольському художньому музеї зібрані багатющі колекції західноєвропейського, російського і українського художнього мистецтва, починаючи з XVI ст. і закінчуючи сучасністю. Також в Сімферополі діють музей кримськотатарського мистецтва, будинок-музей І.Сельвінського, наукова бібліотека ім. І.Франка, відкритий музей шоколаду, всі експонати якого виконані вручну й існують в єдиному екземплярі, серед них, виконані з шоколаду портрети відомих людей, шоколадна Ейфелева вежа і ін. Для жителів і гостей міста діють театри: Русский академічний драматичний театр ім. М.Горького, Український театр драми та музичної комедії, Кримсько-татарський академічний музично-драматичний театр, театр юного глядача, філармонія, ляльковий театр, відкритий єдиний в Криму громадський центр сучасної культури.

Пам'ятки Сімферополя

Сімферополь гармонійно поєднує в собі сучасність і унікальний вигляд старовинного міста з багатовіковою історією. Стародавні архітектурні будови, що є сусідами з висотними будинками, привертають погляд витонченими вишуканими лініями. В межах міста збереглися руїни Неаполя Скіфського - стародавнього міста, що був центром держави пізніх скіфів у II ст. до н.е. Тут збереглися залишки потужної оборонної стіни, напівзруйновані житлові і громадські будівлі скіфів, прикрашені фресками, прівратнi вежі, безліч портретних рельєфів, уламків статуй і постаментів. На околиці Сімферополя, в районі долини річки Малий Салгир, розташована Печера-грот Чокурча, визнана одним з найдавніших археологічних пам'яток проживання людини епохи палеоліту на території Криму. До архітектурних пам'ятників Сімферополя відноситься найстаріше культова споруда міста - соборна мечеть Кебір-Джамі (1502), кілька разів відновлена ​​з руїн за свою багатовікову історію. Ще одним монументальним культовим будовою і відомою пам'яткою Сімферополя є кафедральний Олександро-Невський собор (1823), найбільший в Криму пам'ятник церковної архітектури. До впізнаваним архітектурним пам'яткам Сімферополя відносяться: садиба П.Палласа (1797), виконана в стилі російського класицизму, будинок Ф.Мільгаузена (1811), торгові ряди (початок XIX ст.), Колишній будинок А.Таранова-Білозьорова (1826), кафедральний Петропавлівський собор (1806), Свято-Троїцький собор (1796), Костянтино-Еленинская церква (1786) і ін. Унікальною розписом інтер'єру і класичним архітектурним стилем відрізняється палац графа М. Воронцова (1827), що знаходиться в ландшафтному парку "Салгірка", нині Ботанічний сад Таврійського національного універ рсітета ім. В.Вернадського. Серед численних міських монументів і меморіалів виділяється історичний Долгоруковський обеліск (1842), встановлений на місці табору російських військ під командуванням князя Василя Долгорукова в пам'ять звільнення Криму від турецьких загарбників. До пам'ятників монументального мистецтва Сімферополя відносяться пам'ятники, які увічнили важливі історичні події, і монументи, присвячені видатним діячам минулих років, серед яких: пам'ятники В.Леніну, О.Пушкіну, П.Чайковському, радянському драматургу К.Треньову, популярному співакові Ю.Богатікову, генералу П.Григоренка і ін.

Готелі Сімферополя

Для гостей міста відкриті готелі: Україна, Москва, Європейська, Вікторія, Спортивна, Тес, Ягуар, Волга, Марсель, Імперіал, Відень, Ріо, Єреван, Зоряна і ін.

Інші статті: Бровари пам'ятки,
Алчевськ пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить