Слов'янськ


Віддано голосів:  299

Всього переглядів: 5807


Слов'янськСлов'янськ - місто обласного значення в Донецькій області України, адміністративний центр Слов'янського району, розташоване в долині річки Казенний Торець. Площа міста - 59,6 км2. Населення - 107 тис. осіб. Відстань до Києва - 539 км.

Історія міста

Офіційним роком заснування міста вважається 1676. Місто було засноване як прикордонний острог проти набігів кримських татар і спочатку носило назву Тор. Назва Слов'янськ було присвоєно Тору в 1784 році, разом зі статусом повітового міста Катеринославського намісництва Новоросійської губернії. У 1797 Слов'янськ був зарахований до Слобідсько-Української губернії, а в 1835 до Харківської губернії. Під час Громадянської війни, протягом 1917-1919 рр., влада в місті неодноразово переходила від однієї політичної сили до іншої. З грудня 1919 в Слов'янську остаточно встановилася Радянська влада. У 1920 Слов'янськ разом з прилеглими волостями включений до складу новоствореної Донецької губернії. Під час Другої світової війни, з жовтня 1941 по вересень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста. Сьогодні Слов'янськ - великий промисловий, транспортний і один з головних грязелікувальних курортних центрів східної частини України.

Культура, музеї та театри Слов'янська

Важливе місце в культурному житті міста займають музеї Слов'янська, що зберегли унікальні експозиції, що розповідають про історію розвитку міста, особливості культурних і природних пам'яток краю. Історична та культурна спадщина міста представлена в експозиціях Слов'янського краєзнавчого музею, фонди якого налічують понад 30 тисяч предметів історії та культури, включаючи найбільшу колекцію в галузі кераміки, унікальну нумізматичну, археологічну та етнографічну колекції. У виставкових залах музею представлені твори і роботи слов'янських художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, кераміків і фотохудожників. Окремої уваги заслуговує Музей народної архітектури, побуту та дитячої творчості, розташований в селі Прелесне Слов'янського району, і є філією Донецького обласного художнього музею. Цей музейний комплекс під відкритим небом являє собою архітектурний ансамбль, що відтворює українське подвір'я XIX ст., де представлені зразки народної творчості та побуту Слобожанщини, а також відкрито єдиний в Україні музей дитячої творчості. У Слов'янську розташовані художні галереї, одна з яких отримала ім'я місцевого уродженця художника П.Кончаловського, музей пожежної охорони, а також міські палаци і будинки культури, які є місцем проведення основних культурних і громадських заходів.

Пам'ятки Слов'янська

Історія Слов'янська знайшла відображення в збережених до наших днів унікальних пам'ятках різних епох, які розкривають історію і культурні традиції даного регіону. До визначних пам'яток церковної архітектури міста відносяться: церква Серафима Саровського, кафедральний собор Олександра Невського, церква Новомучеників і Сповідників Російських, Свято-Воскресенський храм, церква Святих Бориса і Гліба та ін. Центром духовності і гордістю краю є широко відома Святогірська Свято-Успенська Лавра (1526) з неповторною вписаною в крейдяну скелю Миколаївською церквою, стародавніми печерами, Успенським собором і чудотворною Святогірською іконою Божої Матері. На території Слов'янська і прилеглого району знаходиться велика кількість пам'ятників монументальної архітектури, присвячених різним історичним подіям, найбільш відомими з яких є: 27-метровий монумент Артему, встановлений у Святогорську на честь революціонера Ф.Сергєєва, пам'ятник Вдові і Матері Солдата, пам'ятник паровозу машиніста П.Кривоноса, пам'ятник Т.Шевченку і монументально оформлені братські могили загиблим в роки Другої світової війни. Серед відомих пам'яток Слов'янська варто відзначити: величну стелу на в'їзді в місто; старовинну садибу "Вілла Марії", включену в список пам'яток архітектури та містобудування міста; історичний будинок купця С.Александрова; будівля колишнього міського банку; будівля колишнього Дворянського зібрання; садибу поміщика В.Бантиша в селі Прелесне та ін. Всього в декількох кілометрах від міста розташовується один з найстаріших в Україні - Слов'янський курорт, що включає кілька санаторіїв і джерел мінеральної води. Поєднання природних ресурсів - солоні озера, лікувальні грязі і ропа і сучасних медичних технологій зробили Слов'янський курорт одним з кращих курортів Європи.

Готелі Слов'янська

Для гостей міста відкриті готелі: Слов'янськ, Україна, Європа, Колос, Компас, Талер, Дукат та ін.

Інші статті: Суми пам'ятки,
Тернопіль пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить