Тернопіль


Віддано голосів:  124

Всього переглядів: 7542


ТернопільТернопіль - місто на заході України, адміністративний центр Тернопільської області, розташоване на річці Серет. Площа міста - 72 км2. Населення - 225 тис. осіб. Відстань до Києва - 366 км.

Історія міста

Місто засноване в 1540 як фортеця, спочатку отримавши назву Тарнополь. У 1548 місто отримало Магдебурзьке право - право на самоврядування і формальну незалежність. У 1772 після першого поділу Речі Посполитої Тарнопіль увійшов до складу Австрійської імперії. У 1809 під час австро-французької війни Тарнополь був зайнятий польськими військами, а після війни в 1811 перейшов до Російської імперії, ставши центром Тарнопольської області. Після початку Вітчизняної війни 1812 року місто зайняли французькі війська, в 1815 постановою Віденського конгресу Тарнополь був знову переданий Австрії. З 1918 після Першої світової війни і розпаду Австро-Угорщини місто перебувало у складі Польщі, будучи центром Тарнопольського воєводства. У 1939 Тарнополь був зайнятий Червоною Армією і увійшов до складу Української РСР. У роки Другої світової війни, з липня 1941 по квітень 1944, місто було окуповане німецько-фашистськими військами і отримало серйозні руйнування. У серпні 1944 місто було перейменоване на Тернопіль. У повоєнні роки почалося відновлення і розвиток міста. Сьогодні Тернопіль - важливий культурний, економіко-діловий центр і транспортний вузол західної частини України.

Культура, музеї та театри Тернополя

Головними культурними пам'ятками Тернополя вважаються театри і музеї міста. Тернопільський обласний краєзнавчий музей, заснований у 1913, містить понад 270 тисяч рідкісних музейних експонатів з різних місць Тернопільщини. Особливо змістовно представлені зібрання українського народного одягу, роботи майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, колекції нумізматики та філателії, історичні документи, фотографії та предмети побуту. Тернопільський обласний художній музей має постійну експозицію, що включає в себе український і західноєвропейський живопис, графіку, скульптуру, ікони XVII-XIX ст. Про розвиток літературного процесу краю від найдавніших часів до сучасності розповідає музей Літературна Тернопільщина, в експозиції якого представлені книги, документи, особисті речі з приватних колекцій письменників і літературознавців краю. Також у Тернополі діє Iсторико-меморіальний музей політичних в'язнів та Меморіальний музей українського вченого I.Пулюя. Театральне мистецтво міста представлено постановками Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т.Шевченка і Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки, що викликають постійний інтерес глядацької аудиторії і роблять великий вплив на розвиток культурного життя міста. Особливим місцем для справжніх шанувальників музичного мистецтва є Тернопільська обласна філармонія, що є центром проведення концертів, вистав, творчих зустрічей, фестивалів культури і мистецтва.

Пам'ятки Тернополя

Історія Тернополя і переплетення різних культур знайшли відображення в архітектурних пам'ятках, що збереглися до наших днів. Архітектурний ансамбль міста прикрашають численні церковні споруди і Старий замок (1548) на лівому березі річки Серет, які відрізняються оригінальною архітектурою. Впізнаваними пам'ятками Тернополя є: Домініканський костел (1779), Церква Успіння Пресвятої Богородиці (1994), Церква Різдва Христового (1609), Церква Воздвиження Чесного Хреста (1570) та ін. Крім архітектурних пам'яток, пам'ять про події минулого зберігають численні меморіали і пам'ятники. У них відображена історія революцій і воєн, увічнена пам'ять про видатних людей, серед них пам'ятники: Олександру Пушкіну, Тарасу Шевченку, Соломії Крушельницькій, Степану Бандері, Данилу Галицькому, Івану Франку, Ярославу Стецьку, патріарху Йосипу Сліпому та ін. Серед улюблених місць відпочинку городян і гостей міста слід відзначити: Театральну площу, яка разом з бульваром Т.Шевченка композиційно утворює центральну частину міста; дивовижну за красою набережну Тернопільського ставка; мальовничий парк ім. Т.Шевченка; гідропарк Топільче з захоплюючою мережею каналів і водних об'єктів; парк Національного Відродження з зеленими насадженнями і численними атракціонами і Регіональний ландшафтний парк Загребелля.

Готелі Тернополя

Для гостей міста відкриті готелі: Тернопіль, Авалон Палас, Галичина, Паллада, Злагода, Глобус, Окан, Гарден Хол, Алігатор, Юхнович, Камелот, Монако, Сапсан, Рута, Чайка, Ретро Кар та ін.

Інші статті: Ужгород пам'ятки,
Умань пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить