Єнакієве


Віддано голосів:  37

Всього переглядів: 1227


ЄнакієвеЄнакієве - місто обласного значення в Донецькій області, розташоване в східній частині України, при впадінні річок Садки і Булавин в річку Кринку. Площа міста - 39,4 км2. Населення - 80 тис. осіб. Відстань до Києва - 780 км.

Історія міста

Перші згадки про Єнакієве відносяться до 1782, коли на території сучасного міста існували кілька постійних поселень. У 1858 тут відкрито Софіївський кам'яновугільний рудник. У цьому ж році поблизу від поселень почалося будівництво чавуноплавильного Петровського заводу, названого на честь Петра I. у 1897 році російсько-бельгійським металургійним товариством побудований новий металургійний завод, що став одним з найбільших підприємств Півдня Російської імперії. У 1898 робочі селища, що виникли поруч з підприємствами, об'єднані в один, що отримав назву Єнакієве по імені засновника російсько-бельгійського товариства, інженера-шляхійця Ф.Єнакієва. У 1925 Єнакієве отримало статус міста. У 1928 місто перейменоване в Риково на честь радянського партійного і державного діяча А.Рикова. У 1936 місто було названо Орджонікідзе на ім'я іншого відомого радянського партійного і державного діяча Г.Орджонікідзе. Під час Другої світової війни, з листопада 1941 по вересень 1943, місто було окуповане німецько-фашистськими військам і зазнало серйозних руйнувань. У 1944 місту було повернуто історичну назву Єнакієве. Сьогодні Єнакієве - одне з найбільших індустріальних, промислово розвинених міст Донецької області України.

Культура, музеї та театри Єнакієве

Історичні етапи становлення та розвитку міста, цікаві та важливі сторінки його історії відображені в експозиціях музеїв Єнакієвого: Краєзнавчого музею або Музею історії міста, Музею історії Єнакіївського металургійного заводу. Державний музей історії міста Єнакієве містить понад 15 тисяч експонатів, серед яких унікальні археологічні колекції знарядь праці епохи палеоліту, предмети, прикраси та багаті матеріали Скіфського та сарматського періодів. Виділяється цікава виставка експонатів, пов'язана з розвитком космонавтики, життям і діяльністю уродженця Єнакієвого льотчика-космонавта Георгія Берегового, що включає оригінальний спусковий апарат, космічні скафандри, інструменти і зразки орбітального спецхарчування. Окрема експозиція музею присвячена четвертому Президенту України В.Януковичу. У місті діють численні культурні установи, включаючи будинки культури, клуби, школи мистецтв, музичні школи, бібліотеки. Широку популярність здобули багато народних художніх колективів Єнакієвого, що стали лауреатами різних творчих конкурсів обласного та республіканського рівня.

Пам'ятки Єнакієве

Єнакієве, як місто з багатовіковою історією, зберіг історичні, археологічні та архітектурні пам'ятки різних епох. У межах міста, на його південній околиці, були відкриті стоянки кам'яного віку, стародавні кургани епохи міді і бронзи, скіфів і пізніх кочівників. Серед архітектурних пам'яток Єнакієве особливе місце займає Свято-Покровський собор, відновлений в 2005, він по праву вважається одним з найкрасивіших храмів Горлівської і Слов'янської єпархії. Ще одним чудовим зразком церковної архітектури є Церква Георгія Побідоносця (2008). До впізнаваних пам'яток Єнакієве можна віднести пам'ятник-скульптуру "Сталевар", встановлений на одній з жвавих доріг при в'їзді в місто і уособлює його як місто металургів. У Єнакієвому розташована велика кількість пам'яток монументального мистецтва, пов'язаних з пам'ятними історичними подіями і знаменитими людьми, які зробили значний внесок у розвиток міста. Серед них виділяються: пам'ятник засновнику міста Ф.Єнакієву, пам'ятник Героям Радянського Союзу, пам'ятник героям-льотчикам, меморіал робітникам металургійного заводу, братська могила воїнів Радянської Армії, загиблих при звільненні міста від німецько-фашистських загарбників в роки Великої Вітчизняної війни. Також в місті встановлені пам'ятники В.Леніну, Я.Свердлову, М.Ватутіну, В.Рибкіну, А.Тіунову, пам'ятник воїнам-інтернаціоналістам та ін. Місто Єнакієве стає ініціатором важливого національного проекту - будівництва багатофункціонального технічного музейного комплексу "Техноленд". Єнакієве приваблює не тільки історичними місцями, а й пам'ятними природними пам'ятками, тут розкинулися прекрасні парки і сквери, а в околицях Єнакієвого можна відвідати державні природні заказники - урочища Плоске і Розсохувате, де збереглися унікальні реліктові діброви, що не мають аналогів у світі.

Готелі Єнакієве

Для гостей міста відкриті готелі: Мир, Салют, Кристал, Промінь, Rose Apartments та ін.

Інші статті: Житомир пам'ятки,
Запоріжжя пам'ятки

 

Додати коментар


Защитный код
Обновить